Charlie Chaplin Logo Tasarım Yarışması’nın birincisi bir Türk oldu

Dünyanın gelmiş geçmiş en ünlü komedi sanatçılarından biri olan Charlie Chaplin, bu sene 130. yaşını kutluyor. Uluslararası kutlamalar için hazırlanan özel logonun altındaysa bir Türk tasarımcının imzası bulunuyor.

Sanatçının doğum günü kutlamaları kapsamında Fransa’da yer alan Chaplin Vakfı tarafından düzenlenen Logo Tasarım Yarışması’na dünyanın dört bir yanından çok sayıda tasarımcı katıldı. ABD, Almanya, Arjantin, Avustralya, Bangladeş, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Brezilya, Burkina Faso, Endonezya, Finlandiya, Filipinler, Fransa, Hindistan, İngiltere, İran, İtalya, İskoçya, İspanya, İsviçre, Kanada, Kolombiya, Kıbrıs, Litvanya, Malezya, Nepal, Norveç, Türkiye ve Venezüella’dan gönderilen 200’e yakın logo arasından Erhan Ay’ın hazırladığı logo birinci seçildi. Erhan Ay’ın 130’uncu yıl logosu sene boyunca vakfın tüm iletişim çalışmalarında ve İsviçre’deki Chaplin Müzesi’nde kullanılacak.

Mimar Sinan Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nden 1996 yılında mezun olan Erhan Ay, halihazırda Haus’da Group Head olarak görev yapıyor.

 

İLGİLİ HABERLER