CCR’a yeni CEO

Teknoloji alt yapı, danışmanlık, kalite kontrol ve güvenlik alanlarında faaliyet gösteren ve ININ (Interactive Intelligence) Elite Partner’ı olan CCR, yoluna sektörde 15 yıllık deneyime sahip Türker Erkin ile devam etme kararı aldı. Türker Erkin, CCR’a ortak ve CEO olarak katıldı.
Çağrı merkezi sektörüne 1998 yılında ITD firmasında başlayan Türker Erkin, Interactive Intelligence, , Genesys, Nuance ve Symon gibi firmaları Türkiye’ye getiren ekibin yöneticiliğini yaptı. 2008 yılında Ses Otomasyon Grubu Ürün Yöneticiliği, 2011 yılında Asseco İş Birimi Yöneticiliği ve 2012 yılında da Vocalcom Genel Müdürü olarak görev aldı. Erkin, özellikle finans, telekom ve dış kaynak sektöründe Orta Doğu ve Türkiye’de 100’ün üzerinde çağrı merkezi kurulum projeleri yönetti.
Interactive Intelligence ürününün sektördeki en esnek ve açık mimariye sahip olduğunu belirten Türker Erkin, 13 yıl ININ ürünü ve müşterileriyle çalıştıktan sonra yeniden birlikte çalışma imkânı bulmanın heyecanını duyduğunu ifade etti. Erkin, CCR’ın geleceğe yönelik vizyonuyla ilgili olarak şunları söyledi:
“2011 yılının Ocak ayında elit bir ekip tarafından kurulan CCR, kısa zamanda telekom ve finans sektöründe az sayıda ama çok büyük firmaları referans olarak bünyesine kattı. CCR, özellikle finans ve telekom sektöründe kritik, hassas ve karmaşık projelere odaklanacak.”

Sektöre ve müşteriye özel çözümler

Tele satış ve tahsilat projelerinin domine ettiği dış kaynak sektörünün regülasyonlar nedeniyle azalma eğiliminde olduğunu dikkat çeken Erkin, ”Bu faktör, çağrı merkezi sektörünü yeni arayışlara itiyor. Bu nedenle sektör bazlı “proactive customer contact” konsepti iş yapış şeklini belirleyecektir. Dış kaynak firmaları, müşterilerinin ihtiyaçlarını onlardan daha iyi bilmek zorundalar. Burada en büyük görev CCR gibi teknoloji sağlayıcı firmalara düşüyor. Müşterilerimizin bir adım önünde olan bir firma olarak, mühendis bakış açısıyla, sadece onların söylediklerini değil, tanımlamasalar bile, onların ihtiyaçlarını analiz edebiliyor ve hazır paket çözümler sunabiliyoruz.” dedi.

CCR’ın sektörün dengelerini değiştirecek çözümü: Smart Dialer

Kurumlar hem kalite artışı sağlamak, hem de maliyet avantajı sağlamak amacıyla dış kaynak firmalarıyla çalışma eğilimi gösteriyor. Bunun yanı sıra finans sektöründe BDDK, telekom sektöründe ise BTK tüketicinin haklarını korumak için birçok güvenlik standardı getiriyor. Bu standartlar, kurumların artan orandaki projelerini dış kaynak firmalarına aktarmalarını engelliyor. CCR’ın yeni ürünü Smart Dialer ile firmalar, kendi müşteri bilgisini dış kaynak sağlayıcısı ile paylaşmadan sisteme yükleyebiliyor ve kendi müşteri temsilcileri gibi dış kaynak firmasının çalışanlarını anlık olarak izleyebiliyor, geçmiş raporlarını istedikleri anda kendileri alabiliyor.

Memnuniyet, başarı ve verimlilik esaslı hizmet anlayışı

CEO olduğu CCR’ın, Çağlayan’daki yeni ofisi ve genişleyen kadrosuyla çağrı merkezi sektöründe yeni bir soluk getireceklerini belirten Türker Erkin, bir yöneticinin güçlü bir teknik kadroya sahip olmasının çok büyük bir avantaj olduğunu belirterek “Ülke sınırlarını aşan bir ünü olan uzman kadro, doğru yönetildiğinde başarılamayacak bir hedef yoktur. CCR, boş vaatlerde bulunan kuru satış yöneticilerinin doldurduğu bir şirket olmayacak. Firmamız, çözüm ve servisleriyle sektörde fark yaratacak, müşteri memnuniyetinin maksimum düzeyde olduğu, uçtan uca çözüm sağlayan bir anlayışla hizmet verecek.” dedi. 

CCR, 2013’te yüzde 300 oranında büyümeyi katlamayı hedefliyor

2012 yılında telekom sektöründeki referanslarına 2013 yılında yeni banka referansları ekleyen CCR, 2012 yılındaki yüzde 300 oranında büyümeyi, 2013 yılında katlamayı hedefliyor. Sektörde yaratıcı çözümlere çok ihtiyaç olduğunu, farklılaşmak isteyen ve bu alanda yatırım yapmayı göze alan oyuncuların olduğu bir ortamın kendileri için büyük bir fırsatlar olduğunu söyleyen Erkin, “Hedefimiz güvenli, esnek ve mümkün olduğu kadar müşterilerimizin IT ekiplerini yormayacak çözümler yaratmak.” dedi.

İLGİLİ HABERLER