Candy Crush ve Farmer Heroes kullanıcılarına oyun sırasında “Evde Kal” mesajı verilecek

İngiltere hükümetinin Dijital, Kültür, Medya ve Spor Departmanı (DMCS) ülkenin en büyük oyun şirketleriyle “Evde Kal, Hayat Kurtar” mesajını 37 milyon aktif kullanıcıya yaymak üzere iş birliği yapıyor.

Haftasonu boyunca online mecralarda evde kalma kurallarını çiğneyen kişilerin görselleri ortaya çıkınca İngiltere hükümeti toplum sağlığı mesajlarını öne çıkarmak için yatırım yapmaya karar verdi. Bugüne kadar televizyon, radyo, görseller ve sosyal medya aktiviteleri aracılığıyla bu mesajları ileten hükümet, kapsamını geliştirerek geo-hedefleme teknolojisinin de yardımıyla mesajlarının içlerinde Candy Crush Saga, Sniper Elite 4, DiRT Rally 2.0 ve Farm Heroes Saga’nın da bulunduğu oyun aplikasyonlarında da kullanıcıların karşışına çıkmasını sağlayacak.

DCMS mesajını vaktini diğer yaş gruplarından daha çok oyun oynayarak geçiren genç insanlara ulaştırmayı hedefliyor. İş birliğinde yer alan oyun şirketlerinden Activision Blizzard “Evde Kal” mesajlarına başta Candy Crush Saga olmak üzere mobil oyunlarının tamamında yer verecek. Bunun yanı sıra oyun şirketi Londra’nın çeşitli yerlerinde normalde kendi oyunlarının reklamları için kullandığı 230 dijital poster alanını bu mesajı vermek üzere kullanıyor.

“Evde Kal” posterleri şimdiden Codemasters’ın 1 milyondan fazla oyuncusu olan DiRT Rally 2.0’ında yerini almaya başladı. Şirket şimdi daha önemli sağlık mesajlarını bütün oyunları  üzerinden hem Avrupa hem de A.B.D’de nasıl yayacağını planlıyor.

Sniper Elite ve Strange Brigade’in yaratıcısı Rebellion sağlık mesajlarına oyunlarının açılış ve yüklenme sayfalarında yer verecek. Bu şekilde mesajlar relevantgov.uk adresine bir link de sağlayıp kullanıcılara daha geniş kapsamlı bir bilgi aktarabilecek. Oyun sektörünün dışında Rebellion’ın bu sürece dahil etmek istediği çizgi romanları da bulunuyor.

Oyunların sürece entegrasyonu konusunda Kültür Genel Sekreteri Oliver Dowden, “Hepimizin hükümetimizi dinleyip evde kalma kurallarını uygulamamız, toplum sağlığını korumamız ve böylece hayat kurtarmamız gerekiyor. İngiltere’nin harika oyun sektörünün harekete geçip kullanıcılarına bu mesajı veriyor olmaları beni çok mutlu ediyor” dedi.

 

İLGİLİ HABERLER