Canan Noyan: “Olumsuz ekonomik koşullar nedeniyle IMAGE PR’ı kapatma kararı aldık”

İletişim dünyasının duayen isimlerinden Betul Mardin ve Canan Noyan’ın kurucu ortakları arasında yer aldığı Image PR ve Strateji Tanıtım kapanma kararı aldı. 1987 yılından bu yana faaliyet gösteren ve Türkiye’nin en köklü PR ajansları arasında yer alan Image PR ve Strateji Tanıtım’ın kapanmasına ilişkin kendisine ulaştığımız Canan Noyan, alınan kararla ilgili Marketing Türkiye’ye şu açıklamayı yaptı: “Maalesef olumsuz ekonomik koşullar nedeniyle dar boğaza girmiş bulunan IMAGE Halkla İlişkiler mecburi olarak kapanma kararı almıştır.

Sektöre birçok yeni insan kazandıran, ekol olarak kabul edilen ve birçok ilki de gerçekleştirmiş bulunan 31 yıllık şirketimizin böyle bir noktaya gelmiş olması talihsiz gelişme olarak bizleri çok üzmüştür.”

Marketing Türkiye aracılığıyla sosyal medyada kısa sürede yayılan haber, iletişim dünyasında da şok etkisi yarattı. Kararın kurum çalışanlarına sadece 2 saat öncesinde bildirilmesi ve çalışanların maaşlarının ödenmemesi iddiasıyla sosyal medyada sıkça paylaşıldı.

Marketing Türkiye’nin ulaştığı Noyan “Çalışanların haklarının ödenip ödenmeyeceği” yönündeki soruyu ise şöyle yanıtladı: “Bu karar ‘mecburi’ nedenlerle alınmış bir karar olduğundan mağduriyetlerimiz sorumluluk düzeyinde ortak. Uzun bir süredir şirket büyük zorluklar içerisindeydi. Var olan bir şeyi esirgemek değil kaygımız. Olmayanı uzatarak, zamana yayarak kayıpları artırmamak.”

İLGİLİ HABERLER