Can Yayınları’nın sahibinden Hürriyet ile ilgili şok iddia: Parayla röportaj satılıyor

Can Yayınları’nın sahibi Can Öz sosyal medya hesabı üzerinden çok konuşulacak bir iddiada bulundu. Öz, Hürriyet gazetesinin 30 Nisan’da yayımlanacak “Türkiye’nin en iyi işverenleri” sayfasında kurumlara para karşılığında yer teklifi yapıldığını iddia etti. 

Can Yayınları’nın sahibi Can Öz Twitter hesabından paylaştığı mesajda Hürriyet gazetesinden gelen maile tepkide bulundu.

Can Yayınları’nın sahibi Can Öz, kişisel Twitter hesabından paylaştığı mesajında Hürriyet’ten gelen maile tepki gösterdi. Hürriyet’in gönderdiği mailin ekran görüntüsünü de paylaşan Öz, “Hürriyet Gazetesi’nde “Türkiye’nin en iyi işverenleri” arasında anılmak için parayla satılan röportaj tarifesi. Buna para veren ne olsun. Üstelik “Bu bir ilandır” ibaresi de olmayacakmış. Pes” dedi.


Öz’ün iddiasına göre Hürriyet gazetesinden gönderilen mailde “Türkiye’nin en iyi işverenleri” sayfasında yer almanın bir ‘bedeli’ olduğu belirtiliyor. Ancak bu sayfa okura ‘reklam’ veya ‘ilan’ olduğu bildirilmeden, tamamen haber olarak sunulacak.” deniyor.

İLGİLİ HABERLER