Çalışanlar, şirketleri nelerin yükselttiğini düşünüyor?

 

Sodexo, hazırladığı “Workplace Trends Report” ile şirketleri yükselten ipuçlarını açıkladı.

Raporda çalışanların beklentileri ön plana çıkıyor. Birden fazla konuda yetkinliği ifade eden “melez kariyer” de yükselen trendler arasında görülüyor.

Dünya çapında 33 bin hizmet noktası ve yaklaşık 420 bin çalışanıyla 80 ülkede 75 milyon insana hizmet veren Sodexo, her sene hazırladığı “Workplace Trends Report” un en yenisini açıkladı.

Yükselişe geçen “Melez Kariyer” kavramı

İş yaşamının yeni dinamikleri doğrultusunda değişim gösteren çalışan profili artık tek bir konuda yetkinliği değil, birden fazla konuda gelişimi destekleyen “melez kariyer”i hedefliyor.

Melez kariyer çok yönlülüğün yanı sıra, birden fazla yetkinliği harmanlayan pozisyonları işaret ediyor.

Çalışanlar kendilerine değer katan deneyimleri önemsiyor.

Çalışanlara gore ofisler ne kadar sağlıklı?

Çalışanlarının sağlığını göz önünde tutan ve ofislerini buna göre dizayn eden şirketler bir adım öne çıkıyor. Artık şirketlerin ofislerde hava kalitesinden yeterli gün ışığı alımına, hatta motive edici dekorasyon özelliklerine kadar birçok kriteri sağlaması çalışanlar açısından oldukça önem taşıyor.

Dostça rekabet destekleniyor mu?

Çalışanlar arasında rekabete katılımı teşvik etmek verimliliğe etki ediyor. Ancak burada unutulmaması gereken bu sürecin çatışma yaratmayacak şekilde yönetilerek, dostça rekabetin desteklemesi.

İLGİLİ HABERLER