Büyük heyecan 26 Nisan’da: Türkiye’nin en başarılı sosyal medya markaları ve ajansları buluşuyor…

26 Nisan’da Raffles İstanbul’da düzenlenecek Social Media Awards Turkey 2018 için nefesler tutuldu. Türkiye’nin dört bir yanından sene boyunca en kaliteli sosyal medya içeriklerini üreten marka ve ajanslar ödüllerini almak için bir araya gelecek. Bu sene ikincisi düzenlenen, Doğan TV’nin iletişim ortaklığında gerçekleşecek Social Media Awards Turkey 2018’de en başarılı sosyal medya markaları ve ajansları ekipleriyle birlikte yıl boyunca verdikleri emeklerin karşılığını Raffles İstanbul’da düzenlenecek görkemli törenle alacak.

Marketing Türkiye ve Boomsonar iş birliğiyle düzenlenen, Deloitte Türkiye’nin uzmanlığıyla sürece dahil olduğu Social Media Awards 2018 için artık geri sayım başladı. Veri Analitiği Ödülleri ve Jüri Ödülleri’nde kısa listeye giren projeler belli olurken gecede sahne alacak sanatçılar da belli oldu.

Jabbar şarkılarıyla geceye renk katacak

26 Nisan’da Raffles İstanbul’da gerçekleşecek ödül töreni keyifli anlara sahne olacak. Geçtiğimiz sene Deeprise ile beraber hazırladığı single’larla listeleri kasıp kavuran, GQ Men of The Year 2018 En İyi Çıkış Yapan Müzisyen Ödülü sahibi Jabbar, 26 Nisan’da Raffles İstanbul sahnesinde olacak. Son dönemin en dikkat çekici seslerinden Jabbar’ın performansı davetlilere keyifli anlar vadediyor.

Gece ayrıca Kabile Dans ve Gösteri Sanatları’nın sahneye koyacağı dans gösterisiyle renklenecek. Daha önce Formula 1 ve Oprah Winfrey World Tour kapsamında sahne almış Kabile Dans Grubu’nun 26 Nisan’da göstereceği performans merakla bekleniyor.

Objektif verilere dayalı ilk sosyal medya yarışması

Reklamverenlerin ve ajansların yıl boyunca sosyal medyada imza attıkları başarılı işlerin değerlendirileceği yarışmada ödüller, BoomSonar’ın objektif sosyal medya verileri ve jüri değerlendirmesi sonucunda sahiplerini bulacak. Sosyal medyaya emek veren kurum ve ajanslar için teşvik edici olmayı amaçlayan Social Media Awards Turkey 2018 Ödülleri, kampanya ve içerik üretimindeki kaliteyi her yıl daha da yukarı çıkarmayı amaçlıyor. Türkiye’nin ilk objektif verilere dayalı sosyal medya yarışması Social Media Awards Turkey 2018, yaptıkları proje ve çalışmalarla sosyal medyada ilham kaynağı olan kişi ve kurumları ödüllendirecek.

Deloitte Türkiye, uzmanlığıyla katkıda bulunuyor

Deloitte Türkiye, sosyal medya sektörünün liderlerinin bir araya geldiği, BoomSonar ve Marketing Türkiye tarafından gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük sosyal medya ödülleri değerlendirme sürecine uzmanlığıyla dahil oldu… Türk pazarlama sektöründe bağımsız bir şirket tarafından destek verilen ilk yarışma olan Social Media Awards Turkey, Deloitte Türkiye’nin desteğiyle verilere dayanan şeffaf yapısını daha da güçlü bir yapıya kavuşturuyor.

Sosyal medyadaki en başarılı çalışma ve stratejileri değerlendiren Social Media Awards Turkey’de 2018 yılından itibaren Deloitte’un katma değer sağlayacağı alanlar şöyle sıralanıyor:

  • Social Media Awards Turkey organizasyonu ve kurgusuna görüş, öneri ve katkı sağlamak,
  • Tüm ödüllendirme mekanizmasının ve değerlendirme süreçlerinin, şeffaf ve hesap verilebilir bir şekilde gerçekleşmesi amacına uygun olarak gerekli kontrol ve değerlendirmeleri yapmak ve iyileştirme önerilerini geliştirmek
  • Sosyal medyadaki en başarılı kampanya ve projeleri değerlendiren Jüri Ödülleri’nde jüri üyesi olarak yer almak
  • Jüri Ödülleri’nin değerlendirme sürecinde Jüri Başkanı’na danışmanlık yapmak ve bu süreçte gözlemci görevi yapmak
  • SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri için hazırlanan SocialBrands Sosyal Medya Marka Endeksi’ne ilişkin veri toplama, algoritmalar ve veri analiz sistematiğini bağımsız bir danışmanlık kuruluşu olarak değerlendirmek
  • SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri için tüm sektörlerden markaların yıl boyunca sosyal medya performans sonuçlarının oluşturulması aşamasında tüm sürecin içinde yer alarak sürecin güvenirliğini pekiştirmek

Üç temel bölümden oluşuyor

Social Media Awards Turkey 2018, Jüri Ödülleri, SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri ve Grand Prix olmak üzere üç temel bölümden oluşuyor. Toplam 35 kategoride gerçekleşecek başvuruları kapsamlı kriterlerle değerlendiren Jüri Ödülleri, markaların sosyal medya ve dijital dünyada gerçekleştirdiği kampanya, proje ve stratejileri inceleyerek en başarılı marka ve ajansları ödüllendiriyor. Başvuruları incelerken BoomSonar’ın sağladığı performans verilerini de kullanan jüri, tüm kategorilerde en başarılı üç çalışmayı ödüllendirecek.

SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri 50’ye yakın farklı sektörde toplam 24 binden fazla sosyal medya hesabının bir yıllık performansını ölçümleyerek, en başarılı markaları ödüllendiriyor. Tamamen veriye dayanan performans ölçümlemeleriyle belirlenen ödüller, BoomSonar’ın sosyal medya marka ölçümleme ve puanlama sistemi SocialBrands sıralamalarına dayanıyor. SocialBrands’in aralarında toplam etkileşim sayısı, hayran sayısı, hayran artışı, performans istikrarı, etkileşimlerin iletilere göre dağılımı, etkileşim oranları, farklı ileti türlerinin kullanım oranları, sektörel performans, hashtag ve mention kullanımı ve sayfa bilgileri gibi toplamda otuzdan fazla kriter içeren benzersiz algoritmasıyla hazırlanan sıralama, tamamen veriye dayalı ve istatistiksel bir ölçümleme sunuyor.

Social Media Awards Turkey 2018’de büyük ödül olan Grand Prix’de ise markaların yıl boyunca performansı iki farklı şekilde değerlendirilecek. BoomSonar’ın sağladığı objektif sosyal medya verileri ve jürinin tarafsız değerlendirmesi ışığında belirlenecek en başarılı marka Social Media Awards Turkey’in en prestijli ödülü olan Grand Prix’i alma hakkını kazanacak.

Sosyal medyanın en başarılı çalışma ve stratejilerini değerlendiren Social Media Awards Turkey 2018 ile ilgili detaylı açıklamalara www.socialmediaawardsturkey.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgi

0(212) 211 11 12

İLGİLİ HABERLER