Markalardan sağlık çalışanları için anlamlı “challenge”: #yanyanayız

Burger King’in dünyada ve ülkemizde yaşanan koronavirüs salgını sebebiyle gece gündüz demeden çalışan sağlık çalışanlarına yönelik sektörün büyük oyuncularına yaptığı destek çağrısı karşılık buldu. Burger King, McDonald’s’a sosyal medya üzerinden “meydan okudu”. Burger King’in bu çağrısına sessiz kalmayan McDonald’s da KFC’yi; KFC Domino’s’u; Domino’s Little Caesars’ı; Little Caesars Kahve Dünyası’nı; Kahve Dünyası da Starbucks’ı hastanelerde sağlık çalışanlarını yalnız bırakmamaya davet etti.

Burger King’in dünyada ve ülkemizde yaşanan koronavirüs salgını sebebiyle gece gündüz demeden çalışan sağlık çalışanlarına yönelik sektörün büyük oyuncularına yaptığı destek çağrısı karşılık buldu. Burger King, sosyal medya hesaplarından yaptığı çağrıyla “Bizim için gece gündüz çalışan sağlık çalışanlarımıza sonsuz teşekkürler! Yorgunluğunuzu bir nebze olsun dindirebilmek en büyük mutluluğumuz” diyerek sağlık çalışanlarına desteğini yineledi ve #saglıkcalısanlarıicinyanyanayız etiketi ile “Biliyoruz ki siz de destek oluyorsunuz, gelin bu hareketi birlikte büyütelim!” diyerek sektörün önde gelen oyuncularına yaptığı çağrı büyük ilgi gördü. Sektör temsilcisi markalar ardı ardına sağlık çalışanlarına yönelik kampanyalar başlatarak bu çağrıya cevap verdi.

Sağlık çalışanlarına destek olmak amacıyla, ilk çağrıyı başlatan Burger King, Mc Donald’s’a sosyal medya üzerinden “meydan okudu”. Burger King’in bu çağrısına sessiz kalmayan Mc Donald’s da KFC’yi; KFC Domino’s’u; Domino’s Little Caesars’ı; Little Caesars da Kahve Dünyası’nı hastanelerde sağlık çalışanlarını yalnız bırakmamaya davet etti. Kahve Dünyası bu çağrıya sessiz kalmadı ve Starbucks’a seslendi…

İLGİLİ HABERLER