Bu yıl Epica’nın gündeminde inovatif fikirler olacak

Cannes, 22 Haziran – Gazeteciler tarafından verilen tek global yaratıcılık ödülü Epica Awards’ın bu seneki programı resmi olarak açıklandı. Yapılan basın duyurusunda törenin yapılacağı mekan, yeni kategoriler, konuşmacılar, jüri başkanı ve üyeleri gibi bilgiler kamuoyuyla paylaşıldı.

Epica bu seneki törenini 13-16 Kasım 2017’de Berlin’de düzenleyecek. Jüri Başkanı, VICE Media’nın Stratejilerden Sorumlu Yöneticisi Spencer Baim olacak.

Ödül töreni 1910’da inşa edilen tarihi konser binası Meistersaal’da 16 Kasım’da yapılacak. Ardından geleneksel konferans düzenlenecek. Konferansın bu seneki teması ise “Kreatif Tekillik: Teknoloji Yaratıcılığı Nasıl Şekillendirir” olacak. Konferansa katılacak konuşmacılar arasında Stop Funding Hate Kurucu Ortağı Richard Wilson, EMEA Sapient Razorfish Uygulamalı Kreatif Direktör Yardımcısı Preethi Mariappan, R/GA Berlin Genel Müdürü Sascha Martini ve Publicis Conseil Genel Müdürü Patrick Lara olacak.

Epica ayrıca bu sene in-house olarak yapılan kendi reklam kampanyasını tanıttı. Dikkat çekici kampanya, Epica jürisinin isimlerinin gazete başlıklarından kesilmiş harflerle yazıldığı “Sizi izliyoruz” ifadesinden oluşuyor.
Bu yıl jüriye ilk defa The Economic Times (Hindistan) ve Marketing Directo (İspanya) katılacak.

Epica ayrıca ödüllere iki yeni kategori ekledi: Music Video ve Online and Services. İkinci kategori, Airbnb ve Uber gibi yükselişte olan dijital sektör markalarından oluşuyor.

Epica yazı işleri müdürü Mark Tungate şunları söyledi: “Dünyanın en heyecan verici ve yaratıcı şehirlerinden birine sahip olan Berlin’e tekrar geleceğimiz için çok mutluyuz. Burası bir startup merkezi olduğu için törende teknoloji ve yaratıcı dünyayı bir araya getirmenin uygun olacağını düşündük, dolayısıyla temamız Kreatif Tekillik olarak belirlendi. ”

İLGİLİ HABERLER