Bu hafta iş dünyasında hangi atamalar öne çıktı?

Begüm Nalcı, Danone Türkiye ve Ortadoğu Bölgesi İK Direktörü oldu

Danone Türkiye ve Ortadoğu Bölgesi İş Destek Birimi İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine Begüm Nalcı atandı. Nalcı, yeni görevinde, Danone Türkiye ve Ortadoğu Bölgesi’nde faaliyet gösteren Sütlü Ürünler, Su ve Uzman Beslenme Ürünleri iş birimleri ile İş Destek Birimi’nin Yetenek Kazanımı, Ücretlendirme ve Yan Haklar, İşveren Markası, Öğrenme ve Gelişim, Transformasyon, İK Teknoloji ve Verimlilik fonksiyonlarının yanı sıra Kapsayıcı Çeşitlilik faaliyetlerinden sorumlu olacak.

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olan Begüm Nalcı, Adecco Grup ve Henkel gibi global firmalarda çeşitli İnsan Kaynakları rollerini üstlendikten sonra 2014 yılında Danone Nutricia Anne Bebek Beslenmesi’nde İnsan Kaynakları İş Ortağı olarak göreve başladı ve 2016 yılında Danone Türkiye İş Destek Birimi Yetenek Yönetimi ve İşveren Markası Müdürü olarak görevini sürdürdü. Begüm Nalcı, 2018 yılından bu yana Danone Paris merkez ofiste Global Kıdemli Yetenek Müdürü olarak, sorumlu olduğu fonksiyonların tüm ülkelerdeki direktör işe alımları, yetenek yönetimi, yedekleme planları ve kapsayıcı çeşitlilik stratejisi süreçlerini yürütmekteydi.

 

BSH Global’in doğrudan Tüketici Stratejileri Ayşenur Evcil’e emanet 

BSH Grubu bünyesinde Bölgesel Dijital Dönüşüm Direktörü olarak görevini sürdüren Ayşenur Evcil, 1 Şubat 2021 tarihinden itibaren BSH Grubu’nun Global “Direct-to-Consumer” stratejisinin oluşturulması ve hayata geçirilmesi sorumluluğunu üstlenecek. Proje kapsamında, BSH’ın global ölçekte entegre çoklu kanal stratejisinin belirlenmesini, doğrudan tüketiciye ulaşılan perakende ve e-ticaret yapısının oluşturulmasını ve geliştirilmesini sağlayacak olan Evcil, direkt olarak BSH Global CEO’su Carla Kriwet’e rapor edecek.

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünü mezunu olan Ayşenur Evcil, CUNY Baruch College’de Pazarlama ve Uluslararası Ticaret alanında master yaptı. 20 yılı aşkın Amerika gibi gelişmiş ve gelişmekte olan piyasalarda uluslararası iş tecrübesine sahip Evcil sırasıyla, International Masters Publishers, Kraft Foods, Citigroup, Eaglemoss Publishing Group, Accenture Digital gibi şirketlerde çeşitli üst düzey pozisyonlarda yer aldı. Ayşenur Evcil, 2017 yılından bu yana BSH Grubu’nun Türkiye, CIS, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde Dijital Dönüşüm Direktörü olarak görev aldı.

Aktif Bank’ta bayrak değişimi 

Aktif Bank’ta önemli bir bayrak değişimi yaşandı. 2015 yılından bu yana Aktif Bank Genel Müdürü olarak görev yapan Serdar Sümer, bankanın bağlı bulunduğu Çalık Holding yönetim kurulu üyeliği başta olmak üzere grubun tüm finans ve telekom sektörlerindeki şirketlerinin yönetim kurulu üyeliklerine atandı. Aktif Bank Genel Müdürlüğü pozisyonu ise 2015 yılından itibaren bankada ve holdingde perakende bankacılık alanında çeşitli üst düzey görevlerde bulunan Ayşegül Adaca Oğan’a emanet edildi. Ayşegül Adaca Oğan, Ocak 2021 itibariyle Aktif Bank Genel Müdürü olarak görevini sürdürecek. Sümer ise Çalık Holding bünyesindeki yeni görevlerine ilave olarak Aktif Bank ve iştiraklerinin Yönetim Kurulları’nda görev almaya devam edecek.

Kariyerine 1998 yılında bankacılık sektöründe başlayan Adaca Oğan, Türkiye ve yurtdışında bireysel bankacılık ve tüketici finansmanı alanlarında çeşitli kurumlarda edindiği tecrübelerden sonra 2015 yılında Aktif Bank ailesine Bireysel ve Dijital Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katıldı. Son 3 yıldır Çalık Holding bünyesindeki BKT Arnavutluk Banka, BKT Kosova Banka, ALB Telekom Arnavutluk Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Adaca Oğan, yaklaşık 6 aydır da Aktif Bank Yönetim Kurulu Murahhas Azası olarak görev alıyordu. Toplam 22 yıllık bankacılık tecrübesine sahip olan Adaca, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamladıktan sonra, Stanford Üniversitesi Mühendislik Yönetimi’nde ve Işık Üniversitesi İşletme Bölümü’nde iki farklı yüksek lisans eğitimi aldı.

Doğtaş’a yeni Genel Müdür Yardımcısı

Doğtaş’ın yeni Genel Müdür Yardımcısı olarak mobilya sektörünün deneyimli isimlerinden Erim Tamer oldu.

Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık Fakültesi’nde tamamlayan Tamer, en son Yataş Grup’ta Ürün Yönetim Direktörü olarak görev yapıyordu. Erim Tamer daha önce Koleksiyon Mobilya ve Mudo Concept markalarında satış ve ürün yönetimi konularında çalışmıştı.

BİSSE’nin yeni Genel Müdürü Mehmet Berke oldu

Türkiye’nin hazır giyimdeki en köklü markalarından BİSSE’nin genel müdürlük görevine, sektörün deneyimli isimlerinden Mehmet Berke atandı.

Lise ve üniversite eğitiminin ardından meslek hayatına 1999 yılında hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren bir markada mağazalar direktörü olarak başlayan Mehmet Berke, burada 6 yıl görev yaptıktan sonra tekstil sektöründe faaliyet gösteren bir firmada 7 yıl boyunca genel müdürlük görevini yürüttü. Ardından yine hazır giyim sektöründe iki farklı markada perakende direktörü ve genel müdür olarak 9 yıla yakın çalıştı.

Perfection İstanbul’da stratejik dönüşüme Zeynep Tezerdi Güneri liderlik edecek

Perfection İstanbul’da, Strateji ve Yeni İş Geliştirmeden Sorumlu Yönetici Ortak görevine Zeynep Tezerdi Güneri getirildi. Güneri, Perfection İstanbul’un yeni oluşum hedefleri doğrultusunda, iş fırsatlarının ve sürdürülebilir büyüme odaklı yatırımlarının hayata geçirilmesinden sorumlu olacak. Güneri aynı zamanda, Perfection İstanbul’un portföyüne değer katacak organik ve inorganik genişleme ve portföy çeşitlendirme süreçlerini de yönetecek.

Notre Dame De Sion Lisesi mezunu olan ve Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü başarı ile tamamlayan Zeynep Tezerdi Güneri, 1998 yılında Tribeca İletişim Danışmanlık’ta Müşteri Temsilcisi olarak başladığı iş hayatına Cenajans Grey, Saatchi & Saatchi, Klan Euro RSCG, MullenLowe ve Branditgroup gibi Türkiye’nin önde gelen reklam ajanslarında Müşteri İlişkileri Direktörlüğü pozisyonunda devam etti.

İnteltek A.Ş’de, İDDAA markasının, markalaşma ve lansman süreçlerini başarıyla yürüttü. 2017-2020 yılları arasında bir Ziylan Gayrimenkul projesi olan ve konseptiyle Türkiye’de bir ilk olarak kabul edilen Watergarden İstanbul projesinin açılış ve lansmanından işletme aşamasına kadar tüm süreçleri başarıyla yürüttü, bu dönemde Watergarden İstanbul’un yanı sıra gruba ait tüm alışveriş merkezlerinin Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörlüğü görevini üstlendi.

Aytemiz Akaryakıt Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Duygu Deniz Kadıoğlu oldu! 

Pazarlama, marka ve iletişim alanında farklı sektörlerde 20 yılı aşkın tecrübesi bulunan Duygu Deniz Kadıoğlu, 21 Aralık 2020 itibari ile Aytemiz Akaryakıt Dağıtım A.Ş.’de Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü olarak göreve başladı.

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi’nde aldıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamlayan Duygu Deniz Kadıoğlu, profesyonel kariyerine 1997 yılında Roche’da başlayarak Reckitt Benckiser, Brisa Bridgestone Sabancı Lastik gibi şirketlerde satış, pazarlama, iletişim, ürün yönetimi ve marka stratejileri oluşturulmasında önemli görevlerde bulundu. 2012-2019 yılları arasında Castrol’de Sponsorluk, PR, Pazarlama İletişimi, Marka ve İletişim Müdürlüğü sorumlulukları olan Kadıoğlu, son olarak Mutlu Akü’de İcra Kurulu üyesi olarak Pazarlama Müdürlüğü görevini üstlenmiştir.

Brisa’da üst düzey atama

Brisa Pazarlama Direktörü Evren Güzel, yeni oluşturulan Pazarlama ve Uluslararası Pazarlar Genel Müdür Yardımcısı görevine atandı. Bridgestone Corporation ve Sabancı Holding ortak kuruluşu, Türkiye lastik pazarı lideri Brisa’da üst düzey bir atama gerçekleşti. 2017 yılından itibaren Pazarlama Direktörü görevinde önemli başarılara imza atan Evren Güzel, yeni oluşturulan Pazarlama ve Uluslararası Pazarlar Genel Müdür Yardımcısı görevine atandı. Güzel, 1 Ocak 2021 itibarı ile yeni görevine başlayacak.

Evren Güzel, Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra Birmingham Üniversitesi Avrupa Birliği bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. İş hayatının başlangıcında ITO Emniyet ve Güvenlik Sis. San. Tic. A.Ş. bünyesinde Dış Ticaret Yönetmeni olarak çalışmıştır. Brisa bünyesine Mayıs 2006 yılında Dış Satış Koordinatörü görevi ile katılan Evren, 2010-2017 yılları arasında Dış Satışlar Müdürü (Bölge 1) olarak görev yapmıştır. Evren, Ağustos 2017 tarihinden bu yana Pazarlama Direktörü görevini yürütmektedir.

Madame Coco’ya yeni Kreatif Direktör

Madame Coco, kreatif ekibine Serra Akıncı ile güç katmaya hazırlanıyor.

Son olarak InStyle Home Dergisi’nde Editör olarak görev yapan Akıncı, Robert Koleji’ndeki eğitimini tamamlamasının ardından, Perugia Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olmuştur. Floransa Devlet Sanat Enstitüsü’nde Grafik Tasarımı eğitimini almasının ardından ise profesyonel çalışma hayatına Young&Rubicam firmasında Sanat Yönetmeni pozisyonunda görev alarak başlamıştır. Bu görevine, Vizyon Dekorasyon Dergisi’nde Sanat Yönetmeni sorumluluğunu üstlenene kadar devam etmiştir.

İş yaşamının yanı sıra hobi olarak başladığı mozaik çalışmalarını, Serramosaik Atölyesi’nde gerçekleştirdiği workshoplar ile sürdürmektedir.

Aralık ayı itibariyle Madame Coco’da göreve başlayan Akıncı, kariyeri boyunca kreatif tasarım, ürün geliştirme, reklam&grafik tasarım alanlarında birçok başarıya imza atmıştır.

MAPFRE Sigorta’da Genel Müdür Yardımcılığına Yıldırım Türe atandı

MAPFRE Sigorta’da üst düzey atama gerçekleştirildi. MAPFRE Sigorta Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Komitesi Üyesi görevine Yıldırım Türe atandı. Yıldırım Türe, yeni görevine Ocak 2021 itibarıyla başlayacak.

Çukurova Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü mezunu olan Yıldırım Türe, kariyerine 1991 yılında Yapı Kredi Sigorta’da İç Denetim alanında başladı. 2012 yılına kadar sırasıyla, Bölge Müdürlüğü, Bölgeler Grup Müdürlüğü ve Satış Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Kariyerine, 2012 yılında ERGO Sigorta’da Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olarak devam etmiş olan Türe, son olarak 2018-2019 yılları arasında ERGO Sigorta’da CEO olarak görev yaptı.

Groupama Sigorta’nın yönetim kadrosuna yeni bir isim katılıyor!

Sébastien Demichelis, ocak ayı itibarıyla Groupama Sigorta’da Mali İşler ve Sağlık Sigortalarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaya başlayacak.

École Polytechnique ile Ulusal Agronomi Enstitüsü Paris-Grignon mezunu olan ve lisans eğitimini Centre d’Etudes Actuarielles’de aktüerya bölümünde tamamlayan Sébastien Demichelis, 2004 yılından bu yana Capgemini Consulting, Groupama Banque ve Groupama Gan Vie şirketlerinde finans, teknik ve aktüerya alanında çeşitli pozisyonlarda çalıştı.

42 yaşındaki Sebastien Demichelis son olarak Çin’de bulunan Groupama-AVIC’de Finans, Aktüerya, Reasürans, Yatırım ve Stratejiden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevinde bulundu.

Astellas İlaç Türkiye’de Kadınlar Zirvede!

Astellas İlaç’ın yönetim ekibinde önemli atamalar gerçekleşti. Astellas İlaç Türkiye Pazarlama Direktörü Ayçın Oğuz, Satış Direktörü olarak atanırken; Nilay Süoğlu Astellas İlaç Türkiye’nin yeni Pazarlama Direktörü oldu. Kıdemli İlaç Güvenliliği Müdürü olarak görev yapan Sanem Karan Duran, Türkiye Etik ve Uyum Direktörlüğüne terfi ederken; Pazara Erişim ve Resmi İlişkiler departmanına liderlik eden Ayşe Bozkurt Özgüven, yönetim ekibine katılarak Astellas İlaç Türkiye Pazara Erişim ve Resmi İlişkiler Direktörü oldu.

Ayçın Oğuz, Astellas İlaç Türkiye’nin Satış Direktörlüğüne atandı

2016 yılından beri Astellas İlaç Türkiye’de Pazarlama Direktörü olarak pazarlama, kongre ve etkinlik ekiplerinin liderliğini başarıyla yürüten Ayçın Oğuz, Satış Direktörlüğü görevine atandı.

1999 yılında İlaç Tanıtım Uzmanı olarak sektöre başlayan Oğuz, bugüne kadar Sanofi, Nobel İlaç ve Thea Pharma gibi çok uluslu ve jenerik firmalarda geniş bir terapötik alan skalasında, farklı yaşam eğrilerinde markaları ve ekipleri yönetti.

İTÜ Kimya Mühendisliğinden mezun olan Oğuz, Boğaziçi Üniversitesi ve INSEAD’dan çeşitli sertifikalar almıştır.

Astellas İlaç Türkiye’nin Pazarlama Direktörü, Nilay Süoğlu oldu

İlaç sektöründe başarılı bir geçmişe ve deneyime sahip olan Nilay Süoğlu, Astellas İlaç Türkiye Pazarlama Direktörü oldu.

15 yılı aşkın profesyonel kariyeri boyunca Süoğlu, Pfizer, Novartis ve Abdi İbrahim gibi ilaç firmalarında farklı rollerde artan sorumluluklarla çalıştı ve derin bir deneyim kazandı. Süoğlu son olarak, Pfizer şirketinde onkoloji portföyünden sorumlu Pazarlama Mükemmelliği Lideri ve Türkiye’deki onkoloji biyobenzer ürünlerden sorumlu Biyobenzer Ürünler Lideri olarak görev yaptı.

Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olan Süoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA derecesine sahiptir. London School of Economics, Solvay Business School, Sabancı Üniversitesi ve Koç Üniversitesi’nde pazarlama, iş yönetimi ve liderlik üzerine çeşitli sertifika programlarına katılmıştır. Buna ek olarak, sertifikalı bir koçtur.

Sanem Karan Duran, Etik ve Uyum Direktörlüğüne terfi etti

2016 yılından bu yana Astellas İlaç Türkiye’de Medikal Departman – Farmakovijilans Bölümünde Kıdemli İlaç Güvenliliği Müdürü olarak görev yapan Sanem Karan Duran, Türkiye Etik ve Uyum Direktörlüğüne terfi etti.

15 yılı aşkın ilaç endüstrisi deneyimine sahip olan Duran, daha önce Sağlık Bakanlığında Farmakovijilans Uzmanı olarak görev aldı ve T.C. Sağlık Bakanlığı Müfettişliği yaptı. Duran bu görevlerin ardından kariyerine, Eczacıbaşı ve Lundbeck gibi ilaç şirketlerinde devam etti.

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun olan Sanem Karan Duran, Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde yüksek lisans derecesine sahiptir.

Ayşe Bozkurt Özgüven, Astellas İlaç Türkiye Yönetim Ekibine katıldı

2011 yılından bu yana Astellas İlaç Türkiye Pazara Erişim ve Resmi İlişkiler departmanına liderlik eden Ayşe Bozkurt Özgüven, Pazara Erişim ve Resmi İlişkiler Direktörü olarak atanarak Astellas İlaç Türkiye Yönetim Ekibinin yeni üyesi oldu.

İlaç sektöründe 15 yıllık başarılı bir kariyeri olan Ayşe Bozkurt Özgüven, daha önce Abdi İbrahim ve Baxter gibi ilaç şirketlerinde farklı görevler yaptı.

İTÜ Kimya Mühendisliği ve Gıda Mühendisliğinden mezun olan Özgüven, Marmara Üniversitesinde Farmasötik Kimya ve Sağlık Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

İLGİLİ HABERLER