Bu hafta iş dünyasında hangi atamalar öne çıktı?

Flormar’da yeni CEO dönemi

Flormar’da üst düzey görev değişikliği gerçekleşti ve yeni CEO Matthieu Gomart oldu.

Matthieu Gomart, 1995 yılında Yeminli Mali Müşavir olarak mezun oldu ve 2010 yılında INSEAD’de (Fransa ve Singapur) Executive MBA’yi tamamladı. Kariyerine Paris’te Dış Mali Denetçi olarak başlayan Matthieu Gomart, 1997’de bir aile şirketi olan otomotiv taşeron firması FSD Group’un Finans Grubu Başkan Yardımcısı oldu.

2001 yılında, LVMH Group’a İç Denetçi olarak katıldı ve 2003 yılında önde gelen Şampanya Markası Moet & Chandon’un Mali Kontrol Başkanı olarak terfi etti. 2005 yılında California, Napa Valley’de bulunan Domaine Chandon & Newton Vineyards’ın CFO’su olarak atandı.

Mart 2011’de Groupe Rocher bünyesine Finans Grubu Başkanı (CFO) olarak katılan Matthieu Gomart, 2014’te grup bünyesinde yer alan Yves Rocher’nin Moskova merkezli Rusya CEO’su olarak atandı ve 2018’de sorumluluğu Doğu Avrupa olarak genişletildi. Matthieu Gomart, 2020’nin sonunda Groupe Rocher portföyünün bir markası olan Flormar CEO’su pozisyonunu aldı ve görevine İstanbul merkezli olarak devam etmekte.

Lezita’nın Genel Müdürü Mesut Ergül oldu

Abalıoğlu Lezita Gıda Sanayi A.Ş.’de Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Mesut Ergül, Abalıoğlu Lezita Gıda Sanayi A.Ş. Genel Müdürü oldu.

Mesut Ergül, Lezita’nın kuruluşundan bu yana önemli görevler üstlendi, kritik dönemlerde şirketin yüksek hedeflerine ulaşabilmesi için gösterdiği çaba ile takdir topladı.  Son olarak Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Mesut Ergül, Abalıoğlu Lezita Gıda Sanayi A.Ş Yönetim Kurulu tarafından alınan karar doğrultusunda Abalıoğlu Lezita Gıda Sanayi A.Ş Genel Müdürü olarak atandı. Lezita’da 16 yıldan bu yana pek çok farklı görevde yer alarak önemli başarılara imza atan Mesut Ergül 05.02. 2021 tarihinde yeni görevine başladı.

MSD Türkiye’ye yeni Genel Müdür

MSD Macaristan Genel Müdürlüğü görevini yürüten Gözde Güllüoğlu, 1 Şubat 2021 tarihi itibarı ile MSD Türkiye Bölgesi Genel Müdürü olarak atandı. Gözde Güllüoğlu, Türkiye’de ve ilgili bölgede MSD’nin tüm strateji ve operasyonlardan sorumlu olacak.

Saint Joseph Fransız Lisesi’ndeki eğitiminin ardından Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünden mezun olan Güllüoğlu, kariyerine 2006 yılında başladı. İlaç sektöründeki global firmalarda görev alan Güllüoğlu, MSD Türkiye’ye 2018 yılında İmmunoloji & Hastane/Hepatoloji İş Birimi Direktörü olarak katıldı. 2019 yılı başında genişleyen rolü ile Aşı İş Birimi sorumluluğunu da üstlenen Gözde Güllüoğlu, 2020 yılında MSD Macaristan Genel Müdürlüğü görevine getirildi.Gözde Güllüoğlu yeni dönemde MSD Türkiye Bölgesi Genel Müdürü olarak, sahip olduğu zengin deneyimi ve bilgi birikimiyle, MSD’nin bölge çapındaki faaliyetlerine liderlik edecek.

Ericsson’ın Ortadoğu ve Afrika Bölgesinden Sorumlu İnsan Kaynakları Başkanı Sena Erten oldu

Ericsson, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla Sena Erten’in Ortadoğu ve Afrika’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve İnsan Kaynakları Başkanı olarak atandığını ve bu bölgedeki liderlik ekibinin bir üyesi olduğunu duyurdu.
Erten, yeni görevinde şirketin pazardaki insan vizyonunu gerçekleştirmek ve şirketi insan merkezli, en son dijital teknolojileri benimseyen ve kurum kültürünü geliştirmede öncü olan birinci sınıf bir çalışan deneyimine doğru yönlendirmek için çalışacak. Hızla dönüşen sektörde yenilikçi liderliğiyle Ericsson’ın bölgedeki insan kaynakları dönüşümünü destekleyecek olan Erten, aynı zamanda şirketi en iyi yetenekler için daha cazip bir hale getirerek Ericsson’ı yetenek alanında öne çıkaracak çekici bir çalışan deneyimi oluşturacak.

Pernod Ricard Orta Doğu ve Kuzey Afrika’ya, Türkiye’den İki Atama!

Pernod Ricard Türkiye Pazarlama Direktörü, Deste Durmuş, Pernod Ricard Türkiye ve MENA Pazarlama Direktörlüğüne terfi ederken, Pernod Ricard ailesine yeni katılan Bengü Tiner, Pernod Ricard MENA Pazarlama Müdürü oldu.

Pernod Ricard Türkiye ve MENA Pazarlama Direktörü Deste Durmuş

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümünde tamamlayan Deste Durmuş, lisansüstü eğitimini University of Leicester İşletme Fakültesinde, pazarlama alanında uzmanlaşarak tamamladı. Kariyer hayatına Jotun Boya bünyesinde başladıktan sonra 2006 yılında Maxxium’da viski kategorisinden sorumlu marka yöneticisi olarak yer aldı. 2008’de Pernod Ricard Türkiye’de çalışmaya başlayan Durmuş, Absolut, Chivas, Olmeca, Ballantine’s, Jameson gibi farklı marka ve marka gruplarından sorumlu Marka Müdürü, Kıdemli Marka Müdürü ve Pazarlama Müdürü görevlerini üstlendi. 2014 yılında Pernod Ricard Danimarka ekibine, Pazarlama Departman Yöneticisi ve Yönetim Kurulu üyesi olarak atandı. 2016 yılında Türkiye’ye geri dönerek, satış fonksiyonu bünyesinde, Ticari Pazarlama ve İş Geliştirme müdürü olarak çalıştı ve 2018’den itibaren Pernod Ricard Türkiye Pazarlama Direktörü ve Pernod Ricard Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı.

Bengü Tiner – Pernod Ricard MENA Pazarlama Müdürü

Bengü Tiner, İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun olduktan sonra kariyerine 2007 yılında Abdi İbrahim İlaç bünyesinde, Araştırma ve Geliştirme Mühendisi olarak başladı. Sonrasında Bayer’de Değişim Yönetim Lideri olarak görev alan Tiner, 2010 yılında Eczacıbaşı ekibine katıldı. Burada Ürün Müdürü Asistanı, Ürün Müdürü ve Kanal Pazarlama Kıdemli Uzmanı görevlerinde yer aldı. 2017 yılından 2020’nin sonuna kadar kariyerine Uluslararası Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü olarak devam etti.

Lila Group’ta iki yeni atama

Lila Group’un Pazarlama Grup Müdürlüğü’ne Burcu Öğücü Giritli atanırken; Devrim Aldemir, Lila Group Türkiye Satış Direktörlüğü görevine getirildi.

Burcu Öğücü Giritli 

Pazarlama Grup Müdürü olarak atanan Burcu Öğücü Giritli, 2005 yılında Özel Saint Benoit Fransız Lisesi’nden, 2010 Yılında Sabancı Üniversitesi’nden mezun oldu. Londra’da London Business School’da Yönetim alanında yüksek lisansını tamamladı. Giritli, Deutsche Bank ve HSBC Bank’ta yapmış olduğu stajların ardından 2012 yılında Türkiye Ekonomi Bankası’nda Finansal Piyasalar Kurumsal Bankacılık Satış Yetkilisi olarak profesyonel iş hayatına başladı. Giritli, 2013 yılında HSBC Bank’ın Hazine ve Sermaye Piyasaları ekibine katıldıktan kısa bir süre sonra Londra’daki HSBC Bank PLC’nin Global Piyasalar Orta Doğu Avrupa ve Sahra Altı Afrika ülkelerinin kurumsal satış ekibinde satış analisti ve yöneticisi olarak görev aldı. Ardından 2015 yılında Türkiye’ye dönerek HSBC Bank Hazine ve Sermaye Piyasası biriminde Kurumsal Satış Yöneticisi olarak Döviz/Faiz/Emtia üzerine Türev Ürünlerin satış ve pazarlaması görevine devam etti. Kariyerinin bankacılık kısmında sorumlu olduğu bölgelerdeki sektöründe lider kurumsal firmaların finansal risk yönetimi konusundaki ihtiyaçlarını karşılayan projelerde çalıştı.

Devrim Aldemir

Üniversite’ye kadar eğitimini doğduğu yer Nazilli’de sürdüren Devrim Aldemir, 1994 yılında İstanbul’a gelerek İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde eğitim gördü. Aldemir, iş hayatına üniversite yıllarında Türkiye çapında çeşitli aktivite ve projelerin yönetimini yürütmek üzere Operasyon Müdürü olarak PRO Ajans Danışmanlık Hizmetlerinde başladı. Profesyonel iş hayatına MPM Danışmanlık Hizmetlerinde İstanbul Bölge Müdürü olarak başlayan Aldemir, Akabinde Birlik Gıda bünyesinde Geleneksel Kanal Eğitim Şefi olarak kariyerine devam etti. 2000-2010 yılları arasında satış departmanında yönetim kademesinde farklı pozisyonlarda görev alarak pek çok proje ve başarıya imza attı.

2010 yılı Haziran ayı itibariyle Lila Group bünyesinde önce Ticari Pazarlama Grup Müdürü; 2013 itibariyle de Geleneksel Kanal Grup Müdürü olarak kariyerine devam eden Devrim, 1 Ocak 2021 itibariyle Türkiye Satış Direktörü olarak yeni görevine başladı. Aldemir’in gelecek planları arasında satış alanında edindiği tecrübeleri aktarabileceği danışmanlık projeleri yer alıyor.

Güzel Enerji Akaryakıt A.Ş. Pazarlama Direktörü Beril Cabı Günermengi oldu

OYAK çatısı altında hizmet veren TOTAL ve M Oil markaları, geçtiğimiz Ağustos ayında ticari olarak Güzel Enerji Akaryakıt A.Ş. ticari unvanı altında birleşti. Güzel Enerji Akaryakıt A.Ş. Pazarlama Direktörü görevine Beril Cabı Günermengi getirildi.

Beril Cabı Günermengi, Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. Kariyer yolculuğuna medya sektöründe başlayan Cabı, Microsoft, Vodafone ve Ketchup Loyalty firmalarında; pazarlama, medya planlama ve satın alma, marka yönetimi, iş geliştirme, iletişim stratejileri ve CRM alanlarında farklı görevler ve sorumluluklar üstlendi.

2018 yılı Nisan ayında TOTAL Oil Türkiye bünyesinde Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü olarak çalışmaya başlayan Beril Cabı Günermengi, 2020 yılı Aralık itibarıyla Güzel Enerji Akaryakıt A.Ş.’de TOTAL ve M Oil markalarından sorumlu Pazarlama Direktörü olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Sema Kayacıklıoğlu, Dedeman’da İnsan Kaynakları Direktörü oldu

Dedeman Hotels & Resorts International kadrosunu yeni isimlerle güçlendirmeye devam ediyor. Dedeman Hotels & Resorts International İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine deneyimli isim Sema Kayacıklıoğlu getirildi.

Kocaeli Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olan Sema Kayacıklıoğlu, 25 yıllık çalışma hayatına 1996 yılında Kibar Holding Hyundai Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.’de İnsan Kaynakları Yetkilisi olarak başladı. Kariyerine, 1999 yılında Diasis Diagnostik Sistemler San. Tic. A.Ş.’de İnsan Kaynakları ve Eğitim Sorumlusu olarak devam eden Kayacıklıoğlu, 2001 yılında T-System’de İnsan Kaynakları ve İş Geliştirme Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2003 yılında Rixos Hotels’de İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev alan Kayacıklıoğlu, 2010 yılında atandığı Crystal Hotels’de İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalışmalarına devam etti. 2013 yılında Doğuş Holding D-ream’in İnsan Kaynakları Müdürü görevini üstlenen Kayacıklıoğlu sonrasında sırasıyla, 2015 yılında Richmond International Hotel Management İnsan Kaynakları Direktörlüğü, 2017 yılında Elite World Hotels İnsan Kaynakları Koordinatörlüğü ve 2019 yılında Accor Hotels’de İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevlerini yürüttü.

İLGİLİ HABERLER