BSH Grubu’nun yeni CEO’su belli oldu

Uwe Raschke, BSH Grubu’nun yeni CEO’su oldu.

2013 yılından beri CEO olarak görev yaptığı BSH Grubu’ndan ayrılan Dr. Karsten Ottenberg’in görevini Uwe Raschke devraldı.

Uwe Raschke yeni pozisyonunun yanı sıra 2008’den beri görev yaptığı Robert Bosch GmbH Yönetim Kurulu üyeliğine devam edecek. Ayrıca Haziran sonu itibarıyla emekliye ayrılan BSH Grubu CFO’su Johannes Närger’in yerine ise geçici olarak BSH Grubu CMO’su Matthias Ginthum getirildi.

Uwe Raschke (61), BSH Grubu’nun yeni CEO’su olarak atandı. Uwe Raschke bu görevi, BSH eski CEO’su Dr. Karsten Ottenberg’den (58) devraldı. BSH Ev Aletleri ve Bosch Grubu’nu başarılı bir şekilde birleştirdikten sonra kendi isteğiyle şirketten 30 Haziran 2019 tarihi itibarıyla kişisel nedenlerle ayrılan Ottenberg, 2013 yılından bu yana BSH Grubu CEO’su olarak görev yapmaktaydı.

Uwe Raschke, BSH Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmasından sonra da Robert Bosch GmbH Yönetim Kurulu üyesi olarak kalmaya devam edecek. Bu görevi ile Raschke, BSH’nin yanı sıra Robert Bosch Power Tools GmbH’yı da içeren Bosch Ticaret Sektörü Tüketici Malları’ndan sorumlu olacak. Bunlara ek olarak Raschke, grubun Avrupa ve Afrika’daki faaliyetlerinin koordinasyonunu da yürütecek.

Ayrıca, Haziran sonu itibarıyla BSH Grubu CFO’su Johannes Närger (58) emekliliğe ayrıldı. Närger, 2009 yılından bu yana BSH Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktaydı. Johannes Närger’in görevini devralacak kişi açıklanana kadar görevi, BSH Grubu CMO’su Matthias Ginthum (57) geçici olarak üstlenecek.

 

İLGİLİ HABERLER