Borusan’da CEO’dan sonra bir üst düzey ayrılık daha

Borusan Otomotiv BMW, MINI ve BMW Motorrad Genel Müdürü & Borusan Otomotiv İcra Kurulu Üyesi Uğur Sakarya’nın görevinden ayrıldığı bildirildi. 

Geçtiğimiz aylarda Borusan Holding CEO’su Agah Uğur emeklilik nedeniyle görevini holdingin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kocabıyık’a devretmişti. Bu ayrılıktan sonra Borusan Otomotiv’de bir üst düzey ayrılık daha yaşandı. Holdingden yapılan açıklamada, Borusan Otomotiv BMW, MINI ve BMW Motorrad Genel Müdürü & Borusan Otomotiv İcra Kurulu Üyesi Uğur Sakarya’nın kişisel hedefleri doğrultusunda kariyerine farklı bir yön vermeye karar vererek ayrıldığı bildirildi.

Uğur Sakarya’nın yerine yeni bir atama yapılana kadar görevlerini yürütecek Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “2014 yılından bu yana Borusan Otomotiv Grubu bünyesinde görev yapan ve son bir yıldır BMW, MINI ve BMW Motorrad Genel Müdürlüğü görevini yürüten Uğur Sakarya’ya bugüne kadarki katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz ve yeni hayatında başarılar diliyoruz. Kendisi 31 Ocak 2019 tarihinde görevinden ayrıldıktan sonra, yerine yeni bir atama yapılana kadar BMW, MINI ve BMW Motorrad organizasyonunun liderliğini de ben yürüteceğim.”

İLGİLİ HABERLER