BluTV Kurucusu ve CEO’su Aydın Doğan Yalçındağ: Platformlar arası işbirlikleri kaçınılmaz olacak!

BluTV Kurucusu ve CEO’su Aydın Doğan Yalçındağ ECHO Summit’te gerçekleştirdiği “Dijitalleşmede Öncü Olanlar” başlıklı konuşmasında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Pazara yeni giren Exxen ve Gain’den Discovery ile gerçekleştirdikleri dev işbirliğine kadar pek çok konuda samimi açıklamalarda bulunan Yalçındağ, “6-7 platformun faaliyet gösterdiği bir pazarda platformlar arası iş birliklerinin kesinlikle olacağını düşünüyorum” dedi.

İşte Yalçındağ’ın konuşmasından satır başları:

  • Yeni rakiplerin pazara girmesi heyecan verici. Bu doğru bir iş yaptığımızın da göstergesi. Hem Exxen hem de Gain’in dijital yayıncılığa geçmiş olması oldukça akıllıca bir hamle. Umarım daha çok dizi yapıp kütüphanelerini geliştirirler. Bu durum rekabeti de körükler ve sonunda kazanan izleyiciler olur. Rakipler güçlendikçe biz de güçleniriz… Bu sebeple sektöre yeni oyuncuların girmesi herkes için iyi.
  • Dilerim Discovery’ın BluTV’nin yüzde 35 hissedarı olması ilerleyen dönemlerde pazara yeni giren oyunculara da fayda sağlar.
  • Platform sayıları artıyor ama bir kullanıcı kaç farklı platforma üye olabilir ki? 6-7 platformun faaliyet gösterdiği bir pazarda platformlar arası iş birliklernin kesinlikle olacağını düşünüyorum.
  • Türkiye’de her yıl üye sayımızı ikiye katlıyoruz. Bu hızlı büyümeyi devam ettirmek istiyoruz. Yurtdışında büyümek istiyoruz. Özellikle de Orta Doğu’da gidilecek çok yol var. Sonrasında ise Türk yapımlarının çok takip edildiği Latin Amerika bölgesine açılmak istiyoruz. BluTV olarak dünyanın en büyük dijital platformlarından biri olmayı hedefliyoruz. Bunu başaracağımızı da düşünüyoruz çünkü Türk yapımları dünya genelinde çok popüler. Biz de bu popülariteyi sahiplenerek globaldeki üye sayımızı artırmayı planlıyoruz.
  • Hafta sonu ücretsiz izleme olanağı sunan kampanyamız beklentimizin çok üstünde ilgi gördü. Ön gördüğümüz izleyici sayısının 20 katı izleyici geldi. Bu kadar büyük bir ilgiyi öngöremediğimiz için site çöktü.
  • Çok yüksek bir ihtimalle Eurosport’ta yakın zamanda BluTV’deki yerini alacak.

İLGİLİ HABERLER