Ev, araba Bitcoin’e feda

Bitcoin nedir? Bitcoin nasıl alınır? derken, Bitcoin nasıl kullanılır? sorusuna hızla geçiş yaptık. İnternet kullanıcılarının Bitcoin’i arattığı mecralardan biri olan “sahibinden.com”un verileri dijital altın Bitcoin’e olan ilgiyi gözler önüne seriyor.

Şifrelenmiş işlem takibi sağlayan veri tabanı Blockchain altyapısı ile çalışan ve “madencilik” yoluyla üretilerek belirli platformlarda satışa sunulan Bitcoin, Ekim ve Kasım aylarında yükselişini sürdürürken, sahibinden.com verilerine göre Kasım 2017’de “Bitcoin” kelimesi ile yapılan aramalar bir önceki aya göre masaüstünde yüzde 100, mobilde ise yüzde 102,86 oranında artarken, toplamda son bir senede de yüzde 1460 oranında arttı. Bitcoin’li aramalar bir yıl içinde masaüstünde yüzde 1519, mobil kanallardan ise yüzde 988 oranında yükseliş kaydetti.

Bitcoin gündemine uzak olanlar için altını çizelim; Verdikleri ilanlarla evlerini, arabalarını Bitcoin karşılığı satanların sayısı her geçen gün artıyor. 7 Aralık 2017 itibari ile 1 Bitcoin tam 58.407,91 TL değerinde.

bitcoin

 

 

İLGİLİ HABERLER