WhatsApp’e tepki BiP’e ilgiyi artırdı!

WhatsApp’in kullanıcılarını kişisel verilerini Facebook’la paylaşmayı zorunlu kılan yeni kullanıcı sözleşmesinin ardından tepkiler çığ gibi büyüdü. Alternatif mesajlaşma platformlarına yönelen kullanıcıların adreslerinden birisi de yerli platform BiP oldu. BİP’i bir günde 100 bin kişi indirdi! 

Türk mühendislerinin geliştirdiği her şeyiyle Türkiye’nin uygulaması BiP’i 07.01.2021 tarihinde 100 bin kişi cep telefonlarına yükledi. Dünyanın 192 ülkesinde üstün mesajlaşma, HD sesli ve görüntülü arama özellikleriyle kesintisiz iletişim imkânı sunan BiP’teki tüm veriler yüksek güvenlikli şifreleme ile korunuyor.

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, yerli iletişim uygulaması BiP’in Türkiye’nin verisini Türkiye’de tuttuğunu vurguladı. Erkan, “Günümüzde kullanıcıların en çok önem verdiği konuların başında kişisel verilerinin güvenliği geliyor. Turkcell olarak bugüne kadar tüm teknolojik altyapımızı ve bilgi birikimimizi müşterilerimizin güvenliğini sağlamak için kullandık. Bugün BiP üzerinden gelen tüm verileri, Türkiye’deki veri merkezlerimizde güvenle saklıyoruz. BiP ile teknoloji dünyasında her zaman fark yaratan öncü yetenekleri kullanıcılarımızla buluşturuyor ve bu özellikleri sürekli geliştiriyoruz. BiP’in birçok özelliğini global rakiplerimizden önce kullanıma sunmuş olmanın da gururunu yaşıyoruz. Türkiye’nin iletişim ve yaşam platformu BiP’e yeni yetenekler eklemeyi sürdürerek kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırmaya ve güvenli iletişim sunmaya devam edeceğiz” diyor.

“Whatsapp’ten kullanıcılarını çaresiz bırakan sözleşme!” haberimizi okumak için TIKLAYIN!

İLGİLİ HABERLER