Bilyoner ile Anadolu Efes Spor Kulübü sponsorluk anlaşmasına imza attı

Türkiye’nin elektronik şans oyunları platformu Bilyoner, Anadolu Efes Spor Kulübü ile resmi sponsorluk anlaşmasına imza attı. Anlaşma kapsamında Bilyoner logosu; Turkish Airlines EuroLeague, ING Basketbol Süper Ligi, Cumhurbaşkanlığı Kupası ve Türkiye Kupası maçlarında, 3 yıl boyunca Anadolu Efes formasında yer alacak. 

ING Basketbol Süper Ligi ve Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda son şampiyon konumunda bulunan Anadolu Efes Spor Kulübü ile Türkiye’nin elektronik şans oyunları platformu Bilyoner, Türk basketboluna önemli katkıda bulunacak resmi sponsorluk anlaşmasına imza attı. Bilyoner, “#BenimYerimBurası” mottosuyla Anadolu Efes’in zirve yolculuğunda 3 sezon boyunca yanında yer alacak.

Anadolu Efes Spor Kulübü Asbaşkanı Ahmet Boyacıoğlu ile Bilyoner Yönetim Kurulu Başkanı Emin Hitay ve Bilyoner Genel Müdürü İlker Baydar, konuyla ilgili düzenlenen ortak basın toplantısında sponsorluk anlaşması hakkında bilgi verdiler. Basın toplantısına ayrıca Anadolu Efes Spor Kulübü Baş Antrenörü Ergin Ataman, Takım Kaptanı Doğuş Balbay ve A Takım oyuncusu Shane Larkin de katıldı.

“Türkiye’de basketbol kültürünün yaygınlaşmasına katkı sağlamaya devam ediyoruz”

Anadolu Efes Bilyoner.Com basın toplantisi. Photo by Aykut AKICI/TURKPIX

Bilyoner Yönetim Kurulu Başkanı Emin Hitay toplantıda yaptığı konuşmada, “Kendi alanlarında Türkiye’yi ilklerle tanıştırmış iki kurumun; Bilyoner ve Anadolu Efes Spor Kulübü’nün Türkiye basketbolunu daha ileriye taşımak için güçlerini birleştirdiğini” belirterek ekledi, “Türkiye’nin ilk ve öncü yasal elektronik şans oyunları platformu Bilyoner olarak, 3 sezon boyunca Anadolu Efes Spor Kulübü’nün resmi sponsoru olduğumuzu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye Milli Basketbol Takımı ile birlikte Anadolu Efes’e ve Türk basketboluna, ülkemizde basketbol kültürünün yaygınlaşmasına katkı sağlamaya devam ediyoruz. Sponsorluklar, takımlara destek olduğu kadar spora da yatırım olarak değerlendirilmelidir. Biz de Bilyoner olarak, 3,5 milyondan fazla üyemizle birlikte her branşta Türk sporunun gelişime katkı sağlamaya devam edeceğiz.”

“Sporu güçlü bir biçimde desteklemeye ve sahiplenmeye devam edeceğiz”

Bilyoner Genel Müdürü İlker Baydar da, şunları söyledi “Anadolu Efes Spor Kulübü’nün üç sezon boyunca resmi sponsoru olduk. Bu vesile ile Türk basketboluna katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Anadolu Efes gibi efsane bir spor kulübünün Türkiye Basketbol Süper Ligi, EuroLeague, Türkiye Kupası ve Cumhurbaşkanlığı Kupası maçlarında forma sırtında 3 sezon boyunca logomuzla yer alacağız. Sponsorluk kapsamında spora daha fazla eğlence ve heyecan katmak için ortak etkinlikler gerçekleştireceğiz. Türk sporunun gelişimine katkı sağlamak için kurumsal sorumluluk bilinci ile spordan kazandığımız katma değeri yine spora aktarma vizyonu ile sporu güçlü bir biçimde desteklemeye ve sahiplenmeye devam edeceğiz.”

Anadolu Efes Spor Kulübü Baş Antrenörü Ergin Ataman, “Türk basketbolunun ve Anadolu Efes Spor Kulübü ailesinin çok uzun süreli bir üyesi olarak böylesine önemli bir iş birliğinin hayata geçirilmesi beni çok mutlu ediyor. Bilyoner ile yaptığımız anlaşmanın, mücadele ettiğimiz tüm organizasyonlardaki şampiyonluk yürüyüşümüze büyük katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Anadolu Efes Spor Kulübü Kaptanı Doğuş Balbay, “Kulübümün hayata geçirdiği böyle bir anlaşmanın imza töreninde bulunmak, bana gurur veriyor. Hem Anadolu Efes Spor Kulübü Kaptanı hem de Türk Basketbol Milli Takımı’nın bir parçası olarak bu anlaşmanın ülke basketbolumuz için büyük değer yaratacağını düşünüyorum. Kulübümün ve Bilyoner’in basketbolseverleri mutlu edecek çalışmalara imza atacaklarına inanıyorum. Ben de kendi adıma bu anlaşmanın gerçekleşmesini sağlayan herkese çok teşekkür ediyor, ayrıca tüm basketbolseverleri Sinan Erdem Spor Salonu’ndaki maçlarımıza davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Anadolu Efes Spor Kulübü ile Bilyoner arasındaki anlaşmanın Türk basketbolseverleri çok mutlu edeceğine emin olduğunu belirten Shane Larkin ise sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Geçtiğimiz yıl Türkiye’ye gelmeden önce Türk basketbolunun çok büyük olduğunu biliyordum. Türk basketbolunun her geçen gün daha da gelişmesi, profesyonel bir basketbolcu olarak beni çok mutlu ediyor. Yapılan anlaşmanın kulübümüze şans getirmesini diliyorum. Ben de Kaptanımız gibi anlaşmayı hayata geçiren herkese çok teşekkür ediyor, tüm Anadolu Efes taraftarlarını maçlarımıza davet ediyorum.”

İLGİLİ HABERLER