Beyaz yakalılar ne yer, ne içer, nerelere gider?

Çoğu Maslak, Levent, Şişli üçgenini avucunun içi gibi bilir. Çünkü onlar günün büyük bölümünü bu hat üzerinde geçirir. Ağır işçi değillerdir. Kafa işçileridir. Çoğu 9-6 çalışır ve gün boyu üretir. Onlar için en değerli vakit sistemin buyurduğu off saatleridir… Kimden mi bahsediyoruz? Tahmin ettiğiniz üzere İstanbul’un Beyaz Yakalılar’ından. Marketing Magazine olarak Beyaz Yakalılar’ı mercek altına aldık. Ne yerler, ne içerler? En değerli zamanlarını nerede geçirirler? Bu zaman diliminde kaç para harcarlar? Sizler için araştırdık…

Dünyanın dört bir yanında çevrenizde yemek yiyebileceğiniz harika yerler bulmanıza yardımcı olan Zomato, İstanbul’un beyaz yakalılar tarafından tercih edilen popüler restoranlarını ve yemeklerini Marketing Magazine için listeledi.

22 ülkede, 1 milyondan fazla restoranın gerçek menü bilgilerine sahip olan Zomato’nun İstanbul genelinde yaptığı araştırmaya göre İstanbul’da beyaz yakalılar tarafından 12.00 – 14.00 saatleri arasında en çok ziyaret edilen popüler restoranlar; Filizler Köftecisi, Bayramoğlu Döner, Şans Restaurant, Konsept Steak & Döner ve Kırkpınar.

Gündüzleri Num Num akşamları Gina

Araştırmaya göre iki kişilik ortalama hesabın 100 TL ve üstü geldiği, 12:00 – 14:00 arası en çok ziyaret edilen popüler restoranlar, semtlere göre farklılık gösteriyor. Levent’te Num Num, Le Pain Quotidien ve Kitchenette, 4. Levent’te Venge, Tahtasaray ve Taboo Cafe & Restaurant, Gayrettepe’de Eataly, Jamie’s Italian ve Tom’s Kitchen, Beyoğlu’nda Yemek Kulübü, Midpoint ve Otantik Anadolu Yemekleri, Etiler’de Nusr-Et bu kategoride yer alıyor. Aynı saat dilimi içerisinde beyaz yakalılar tarafından tercih edilen en popüler yemekler ise döner, kebap, köfte, pizza ve salata. Akşam saatlerinde mekan tercihleri değişen beyaz yakalılar 19.00 – 21.00 saatleri arasında en çok Midpoint Nişantaşı, Develi Kalamış, Forneria, Carluccio’s Kanyon ve Set Kebap Etiler’i ziyaret ediyor. İki kişilik ortalama hesabın 100 TL ve üstü geldiği 19:00 – 21:00 arası en çok ziyaret edilen popüler restoranlar ise Levent’te Gina, Kanyon Big Chefs ve The House Cafe Kanyon, 4. Levent’te Venge ve Tahtasaray, Gayrettepe’de Morini, Günaydın Steakhouse ve Fish of North, Beyoğlu’nda Mama Shelter, Eleos ve Colonie Bistro & Bar, Etiler’de P.F. Changs, Sunset ve Big Chefs Studio. Akşam saatlerinde beyaz yakalılar yemek olarak en çok steak, kebap, pizza, balık ve sushi tercih ediyor.

İLGİLİ HABERLER