Beşiktaş JK ve Vodafone Türkiye’den işbirliği

 

Türkiye’nin en köklü spor camialarından Beşiktaş ile Vodafone bir araya geldi. Beşiktaş JK ile Vodafone Türkiye, stadyum isim hakkı ve forma sponsorluğu için ön anlaşma imzaladı. Önümüzdeki dönemde detaylarının paylaşılacağı ön anlaşma ile Beşiktaş ve Vodafone Türkiye,gelecek sezonlar için önemli bir işbirliğinin ilk adımlarını attı. 13 Haziran 2013 Perşembe günü Vodafone Plaza’da gerçekleşen ön anlaşma için Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ormanve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt bir araya geldi.

Beşiktaş Yönetim Kurulu Başkanı Orman: “Beşiktaş Çağ Atlayacak”
Beşiktaş’ın en zorlu döneminde göreve soyunduğunun altını çizen Fikret Orman, kulübün borçlarını azaltmak için büyük gayret gösterdiklerini belirtti. Bu anlamda sponsorluk anlaşmalarına büyük önem verdiklerini kaydeden Orman, şunları söyledi: “Beşiktaş’ın geleceğini teminat altına almak adına en değerli projemiz stad inşaatıdır. Biz aslında sadece İnönü Stadı’nı yıkmıyor, Beşiktaş’ın geleceğini inşa ediyoruz. Stadıyaparken, kulübe en az yük olacak şekilde yapmak üzere ilk günden beri çalışıyoruz. Bu çerçevede yanımıza dünyanın en büyük mobil iletişim şirketlerinden ve en değerli markalarından biri olan Vodafone’u aldık. Sadece futbol karşılaşmalarının oynanacağı değil, uluslararası birçok organizasyona ev sahipliği yapacak, kapasitesi artırılmış ve dünyanın en modern stadyumlarından birini Beşiktaş’a armağan edeceğiz. Bu stadyum sağladığı gelirlerle Beşiktaş’ın geleceğini teminat altına alacak ve Beşiktaşımız çağ atlayacak. Yeniden inşa edeceğimiz İnönü Stadyumu’nun isim sponsorluğu da dahil kapsamlı bir sponsorluk anlaşması için Vodafone Türkiye ile uzun zamandır görüşüyorduk. Şuan Vodafone Türkiye ile ön mutabakat sürecindeyiz. Bir ay içinde nihai sözleşmeye imzalarımızı atmayı hedefliyoruz. Vodafone gibi global ve değerli bir markanın isminin stadyumumuza çok yakışacağına ve bu anlaşmanın Beşiktaş JK olduğu kadar, Türk futboluna değer katacağına inanıyoruz.”

Gökhan Öğüt: “Uzun zamandır görüşmelerimizin sürdüğü bir sponsorluk”
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt de konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Vodafone Türkiye olarak, ülkemizin bilgi toplumuna dönüşmesine katkı sağlayacak teknolojik yatırımlarımızı sürdürürken, sosyal ve kültürel gelişime destek sunacak yatırımlarımıza da devam ediyoruz.Bu anlayışla, dünyadaki en önemli ortak ilgi alanlarından biri olan sporun birçok dalına global ve yerel çapta önemli yatırımlar yapıyor; gerek markamız, gerekse ülke sporuna değer katacağına inandığımız sponsorluk fırsatlarını yakından izliyor, değerlendiriyoruz.Bu kapsamda, uzun zamandır yakından takip ettiğimiz ve görüşmelerimizin sürdüğü bir sponsorluk anlaşmasında önemli bir noktaya gelmiş bulunuyoruz. Ülkemizin en önemli futbol arenalarından biri olan İnönü Stadyumu’na, Türkiye’nin en büyük spor anlaşmalarından birini gerçekleştirerek, isim ve forma sponsorlukları ile reklam alanları çerçevesinde Beşiktaş JK ile ön anlaşma imzaladığımızı duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz. Böylece, 30 Temmuz 2013 tarihine kadar bitmesi hedeflenen nihai sözleşme görüşmelerinde Beşiktaş JK ile münhasır firma olarak süreci tamamlamayı hedefliyoruz. Vodafone Türkiye olarak, global gücümüz ve teknolojimizi kullanarak, İnönü Stadyumu’na, İstanbul’a ve Türk sporuna değer katacağımıza inanıyoruz.”

İLGİLİ HABERLER