Berna Ülman JCI İstanbul’un konuğu oluyor

 

Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (Junior Chamber International) İstanbul Şubesi JCIST, “Başarı Hikayeleri” etkinliklerine devam ediyor.

JCIST tarafından, genç profesyonellerin başarıya ulaşma yolunda ilham almalarına yönelik ayda bir düzenlenen “JCIST Başarı Hikayeleri” çerçevesinde kamuoyunca tanınmış, başarılı kişilerin hikaye ve tecrübeleri bir sohbet ortamında katılımcılara aktarılıyor.
JCIST Başarı Hikayeleri; ilk konuğu Google Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölge Pazarlama Müdürü Mustafa İçil’in ardından ünlü ve başarılı doktor Ender Saraç’ı ağırladı. JCIST Başarı Hikayeleri’nin bu ayki konuğu ise Visa Europe Kıdemli Başkan Yardımcısı Bölge Genel Müdürü Berna Ülman…

8 Mayıs 2013 Çarşamba günü saat 19.30’da, Titanic City Taksim Hotel’de genç profesyonellerle buluşacak olan Visa Europe Kıdemli Başkan Yardımcısı Bölge Genel Müdürü Berna Ülman, konuşmasında hayatını ve başarı hikayesini aktaracak. Ülman’ın konuk olacağı Başarı Hikayeleri Nisan ayı etkinliği, bu başarılı kariyerin sırlarını dinlemek isteyen tüm katılımcıları bekliyor.

Berna Ülman Hakkında
Visa Europe Kıdemli Başkan Yardımcısı Bölge Genel Müdürü
Berna Ülman, Visa Europe Türkiye’ye 2000 yılında Genel Müdür Yardımcısı olarak katıldı. 2003 yılından itibaren Visa Europe Türkiye’nin Genel Müdürlük görevini üstlenen Ülman, Mayıs 2008’de Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Bölge Genel Müdürü olarak atandı. Türkiye’nin yanı sıra, İsrail, Hırvatistan ve Romanya’nın da yönetiminden sorumlu oldu.

Berna Ülman kariyerine, 1987 yılında New York Tokai Bank’ta başladı. Daha sonra, finansal analist ve danışman olarak ABD’de farklı kurumlarda çalıştı. Visa’ya katılmadan once Ülman, 5 sene boyunca çalıştığı Koç Finans’ta önce Sistem Planlama Müdürlüğü daha sonra da Kredi Kartları Müdürlüğü görevlerini yürüttü.

Berna Ülman Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden lisans derecesini, University of Tennessee’den Finans konusunda MBA yüksek lisans derecesini aldı. Profesyonel altyapısını güçlendirmek için Bilgi Üniversitesi AB İlişkileri Programı’nı tamamladı. 1965 yılında Edirne’de doğan Ülman, evli ve 20 yaşında bir çocuk annesidir. Üsküdar Amerikan Lisesi mezunu olan Ülman, Finans Kulüp ve SEV (Sağlık ve Eğitim Vakfı) Yönetim Kurulu üyesidir.

İLGİLİ HABERLER