Beko, Team Turx’e sponsor oldu

Spora yaptığı yatırım ve verdiği destekle dikkat çeken Beko, sponsorluklarına bir yenisini daha ekledi ve Extreme Sailing Series’de mücadele eden tek Türk takımı Team Turx’e sponsor oldu. Geçtiğimiz Eylül ayında Türkiye’yi Extreme Sailing Series’in İstanbul ayağında başarıyla temsil eden ve bu seviyede bir yelken yarışına katılan ilk Türk takımı olan Beko Team Turx, yarışmanın Singapur’da başlayan 2015 serisine katılıyor.   

5-8 Şubat’ta Singapur’da düzenlenecek yarışta Beko sponsorluğunda yer alacak olan Team Turx ekibi; Edhem Dirvana, Mitch Booth, Diogo Cayolla, Selim Kakış, Can Bayülken, Anıl Berk Baki ve Jordi Booth’dan oluşuyor. Beko Team Turx, İstanbul’da düzenlenen ve ilk defa  katıldığı  yarışta gösterdiği performansı yeniden sergilemek üzere bu yarışa katılıyor. 

Beko’nun Türkiye’de ve dünyada yıllardır sporun yanında yer aldığını belirten Arçelik A.Ş. Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tülin Karabük; “Global markamız Beko uluslararası pazarlarda istikrarlı büyümesini sürdürürken; spor aracılığıyla toplumsal gelişimi de destekliyor ve her geçen gün sporun farklı dallarında yatırımlarına, sponsorluklarına yenilerini ekliyor” dedi. 

Yelken yarışlarında büyük başarılara imza atmış Team Turx’u desteklemekten duydukları memnuniyeti dile getiren Karabük; “Türk yelkencilerimizin global arenada bu yarışa katılmaları büyük bir başarı ve gurur kaynağı. Hem Türk hem yabancı yelkencilerin bir arada yarışacağı Team Turx takımını global markamız Beko ile desteklemekten dolayı son derece mutluyuz” diye konuştu.

Takım olarak bu zorlu mücadeleye en iyi şekilde hazırlandıklarını söyleyen Team Turx Takım Kaptanı Edhem Dirvana ise şöyle konuştu: “Hepimizin en büyük hayali ülkemizi böylesine üst düzey bir müsabakada temsil edebilmek ve gurur duyulacak sonuçlarla dönebilmek. Beko gibi spora dünya çapında destek veren bir markanın bize inanıp bu hayali gerçekleştirmemize imkan sağlamasından dolayı çok heyecanlı ve mutluyuz. Bu işbirliğinin sonucunda yelken sporunun ülkemizde çok daha ileriye gideceğinden kuşkumuz yok.” 

 

İLGİLİ HABERLER