Bedava konaklamak isteyen influencer’a tokat gibi yanıt!

İngiltere’de hayatını YouTube’a video yükleyerek kazanmaya çalışan influencer’lardan biri olan Elle Darby’nin bir otelde “5 günlük bedava konaklama isteği” yaptığı ortaya çıktı. Otel bu istek karşısında Darby’ye verdiği yanıtı sosyal medyada paylaştı.

YouTube’da 87 bin, Instagram’da ise 76 bin takipçisi bulunan Elle Darby’nin Dublin’deki bir otele sorduğu soru başına iş açtı.

elle darby2

İngiltere’de yaşayan ve YouTube’da gezi ve güzellik temalı videolar çeken Elle Darby, 5 gecelik bir otel konaklamasını bedavaya getirmek için otele bir e-posta gönderdi. Otelin reklamını yapması ve konaklamadan yaşadığı memnuniyeti takipçileriyle paylaşması karşılığında, kendisi ve erkek arkadaşı için sevgililer günü için 5 gecelik ücretsiz bir tatil talep eden Elle Darby, hiç beklemediği bir cevapla karşılaştı.

5a630e9dd3806c2f58aa6942

Otele mail atan Elle Darby, geçtiğimiz sene Florida’da yer alan Universal Orlando ile bu şekilde bir anlaşma yaptığını ve iki tarafın da durumdan memnun ayrıldığını belirtti. Son olarak otelden cevap beklediğini belirten bir notla da e-postasını noktaladı. Gelen yanıt ise hiç de beklediği gibi olmadı.

5a630e96d3806c2f58aa6940

“Sayın sosyal medya influencer’ı (Adınızı biliyoruz ama sanırım isimleri kullanmak pek de önemli değil),

Attığınız bedava konaklama postası için teşekkürler. Öz benliğine saygı ve haysiyet gerektirmese de, böyle bir posta atmak cesaret ister.

Size burada video karşılığında ücretsiz kalma izni verirsek sizinle ilgilenecek hizmetlilerin parasını kim verecek? Kahvaltıyı servis eden görevli, resepsiyonist, housekeeping… Belki de otelde çalışan onca görevliye para yerine videonuzda gözükmelerini önermeliyiz.

Bu arada şanslıyız ki Facebok sayfamızda 186 bin, Instagram’da 32 bin ve Twitter’dan 12 bin takipçimiz var. Ama şükürler olsun ki milyonlarca yıl bile geçse kimseden bedavaya bir şeyler istemem.

Gelecekte tavsiyem odur ki, herkes nasıl ödeme yapıyorsa lütfen siz de öyle yapın. Ve eğer otel çekeceğiniz videonun onlara yardımcı olacağını düşünürse size eşantiyon niyetine bir şeyler verebilir. Böylece kendinize olan saygınızı göstermiş ve daha az utandırıcı bir şey yapmış olursunuz.

Saygılarımızla.

Not: Cevabımız, hayır.”

Yanıt Darby’nin ismi kapatılarak otel tarafından sosyal medyada paylaşıldı. Ancak kullanıcılar kısa sürede bu kişinin Elle Darby olduğunu fark etti.

Darby’i işini menfaatleri için kullanmakla suçlayan kullanıcılar ünlü Youtuber’ı eleştirdi.

Kaynak: Independent, Hürriyet

Son dönemde en çok konuşulan konulardan biri olan influencer’lar her geçen gün yeni bir olaya karışıyor. Influencer pazarlamasının nasıl yapılmalı?, kimlere influencer demeliyiz? soruları önem kazanıyor. Gelecek sayımızda tüm detaylarıyla influencer marketing’e yer vereceğiz. Ayrıntılar, Marketing Türkiye Şubat sayısında…

 

 

 

İLGİLİ HABERLER