Baykuş’lar yeni yuvalarına uğurlandı

TÜAD tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Baykuş Ödülleri sahiplerini buldu. Four Seasons Bosphorus’ta gerçekleşen ödül töreninde en başarılı araştırma projeleri ödüllendirilirken Türkiye Araştırmacılar Derneği de 30’uncu yaşını bu özel gecede kutladı. Vizyoner, Meraklı, Genç, İnovatif, Akademik, Sosyal, İnatçı, Usta ve İç görülü olmak üzere toplamda dokuz kategoride 130 başvurunun yapıldığı yarışmada 41 araştırma projesi ödül almaya hak kazandı.

Demokratik, çoğulcu, özgür ve hümanist toplum, cinsiyet eşitliği gibi temel değerlerin Türkiye’de gelişimi için anlamlı çalışmalara verdiği katkılardan ötürü törende “Bilgi Dostu Baykuş” ödülü Ümit Boyner’e takdim edildi. Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konusundaki çalışmaları nedeniyle bu yıl Koç Grubu’na “Eşitlikçi Baykuş” özel ödülü de takdim edildi.

Araştırmacı ve marka danışmanı olan Temel Aksoy’a da araştırma sektörüne sağladığı katkılardan ötürü Cesur Baykuş ödülü ve Türkiye’deki araştırma sektörünün ilklerinden olan Akın Alyanak’a da Cesur Baykuş ödülü verildi.

Baykuş Ödülleri kazananlarına buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER