Bayer Global EMEA Bölgesi için sorumlu ajansı seçti

MullenLowe Group, çeşitli tüketici sağlığı markalarının portföyünü pazarlamak için Global Life Science Company ile iş birliği yapacak.

MullenLowe Group, 170’in üzerinde pazarda lider tüketici markasının global üreticisi ve distribütörü olan Bayer’e ait Tüketici Sağlığı bölümünün yeni küresel ajans ortağı olarak seçildi. Bu yeni görev, küresel pazarlamayı pekiştirme ve modernize etmekteki rekabetçi ajans yapısı içinde yürütülecek. MullenLowe Group EMEA Bölgesi özelinde; Bepanthen, Berocca, Canesten, Elevit, Iberogast, Redoxon, Rennie ve Supradyn’in marka ve dijital stratejilerinin yönetiminden, yaratıcı sürecin gelişiminden, Bayer Tüketici Sağlığı ürünlerine ait dijital ve içerik yönetiminden sorumlu olacak. Yeni iş birliği Ocak 2020’de başlayacak.

Bayer Tüketici Sağlığı Bölümü Global Pazarlama Müdürü ve Dijital Birim Sorumlusu Patricia Corsi, gerçekleştirilen iş birliği ile ilgili şunları söyledi: “Kararın alınmasında stratejik yaklaşım, yaratıcılık, uzmanlık, çalışma yöntemleri ve iş birliği dahil olmak üzere birçok kriter rol oynadı. Bu kriterler; gerçek hayatı simüle eden “Pitch in a Day” workshop’uyla sona eren dönem boyunca, brief’ten tüketici testleri sürecine kadar her anda işlevsel bir rol oynamıştır. MullenLowe Group ile modern pazarlama yaklaşımımızı hızlandırmamıza yardımcı olacak bir partner kazandığımıza eminim.”

MullenLowe Group, Bayer ile partnerliğini, MullenLowe Group UK ofisi liderliğinde yürütecek. MullenLowe Group Almanya, Rusya, İspanya, Türkiye ve Birleşik Krallık’taki MullenLowe ofislerinde bulunan bölgesel ekipleri ile tüm EMEA pazarlarında yaratıcı ve dijital etkinliklerden sorumlu olacak. Bayer’in diğer küresel ve yerel ajanslarıyla olan tüm ilişkileri aynı şekilde devam edecek.

MullenLowe Group Global CEO’su Alex Leikikh, “Tüketici sağlığı pazarlama modelini modernize etmek ve dijitalleştirmek isteyen, küresel çapta bir CMO ve pazarlama ekibine sahip büyük çaplı küresel marka Bayer ile çalışacak olmak MullenLowe Group için oldukça heyecan verici bir kazanımdır” dedi. Leikikh sözlerini şöyle sürdürdü; “Her zaman olduğu gibi, ekibimizle bu yenilikçi süreç boyunca sergilediği tutku, stratejik düşünce ve yaratıcılıklarından dolayı gurur duyuyorum; bu yeni küresel ortaklığa başlamak için sabırsızlanıyoruz.”

İLGİLİ HABERLER