Atölye Grup, Dünyanın En İyi Etkinlikleri Ödül Töreni’nden ödülle döndü

Atölye Grup, dört kıtada 29 ülkede gerçekleşen binden fazla etkinliğin ve 122 ajansın yarıştığı BEA World Festival, Dünyanın En İyi Etkinlikleri Ödül Töreni’nde finale kalarak En İyi Roadshow ödülünün sahibi oldu.

Etkinlik sektörünün Oscar’ları olarak bilinen Bea World Alanında uluslararası ölçekte en önemli ve saygın ödüllerden birisi olarak kabul edilen, her sene farklı bir ülkede düzenlenen Best Event Awards, bu sene ise 21-24 Kasım 2018 tarihleri arasında Coimbra, Portekiz’de gerçekleşti.

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yer alan 7-14 yaş arası, sosyoekonomik açıdan dezavantajlı çocukların teknoloji üretimi konusunda farkındalık ve deneyimini arttırmak hedefiyle yola çıkılan “Yarını Kodlayanlar” projesi ile yarışmaya katılan Atölye Grup, 4 kıtada 29 ülkede gerçekleşen binlerce etkinliğin ve 122 ajansın kıyasıya yarıştığı BEA World, Dünyanın En İyi Etkinlikleri Ödül Töreni’nde “En İyi Roadshow” kategorisinde birinci oldu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği’nin desteğiyle hayat bulan “Yarını Kodlayanlar” projesi sayesinde 2 bin 500’den fazla çocuk Makey Makey, Scratch, mBot ve VR uygulamalarını öğrenerek temel kodlama eğitimi sonunda sertifika aldı.

Daha önce “Tiger Woods Kıtalararası Golf Vuruşu” projesi ile dünyada bir ilke imza atarak “Best Public Event” ödülüne layık görülen Atölye Grup, 12.yılını kutladığı 2018’i de yine çok değerli bir ödülle taçlandırmayı başardı.

İLGİLİ HABERLER