Aroma’daki grev sona erdi

Aroma Bursa Meyve Suları ve Gıda San. A.Ş’de 17 Ağustos’da başlayan grevin, tarafların karşılıklı anlaşmasıyla dün sona erdiği açıklandı. Şirket işçilerinin aylık ücretlerinde ortalama yüzde 19.40 oranında ücret artışının kabul edildiği ve fabrikada üretim yeniden başladığı konusunda basın duyurusunda bulunuldu.

Aroma Bursa Meyve Suları ve Gıda Sanayi A.Ş.’nin bugün yaptığı basın açıklaması şu şekilde;

Şirketimiz Aroma Bursa Meyve Suları ve Gıda Sanayi A.Ş. ile TEK Gıda-İş Sendikası arasında 24’üncü dönem toplu iş görüşmeleri 9 Mart 2017’de başlamıştır.

Yapılan ilk görüşmelerde karşılıklı anlaşma sağlanamamış, sendika grev kararı alarak, 17 Ağustos 2017 tarihinde iş durdurmuştur.

Bu süreçte yapılan görüşmeler dün tamamlanmış olup, aylık ücretlerde ortalama yüzde 19.40 oranında ücret artışı taraflarca kabul edilmiş ve anlaşmaya varılmıştır.

Grev 5 Eylül 2017 tarihi itibarı ile sona ermiş ve fabrikamızda üretim yeniden başlamıştır.

Çalışanları, çiftçileri, tedarikçileri ve bayileri ile kurduğu güçlü bağlarla yarım asra yakın süredir ülke ekonomisine değer katan Aroma Bursa Meyve Suları ve Gıda Sanayi A.Ş olarak, kurulduğumuzdan beri çalışanlarımızın haklarına ve iş barışına önem vermekteyiz.

Bu sürecin her iki tarafiçin de hayırlı olmasını diler, anlaşmaya varmış olmaktan mutluluk duyduğumuzu bildirmek isteriz.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

Aroma Bursa Meyve Suları ve Gıda Sanayi A.Ş.

İLGİLİ HABERLER