Apple, yapay zekaya sahip diş fırçasını satışa çıkarıyor

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Apple, sağlık sektörüne iyiden giriş yapıyor. Daha önce Apple Watch, Akkılı atlama ipi gibi sağlık ürünleri çıkaran Apple, şimdi de akıllı diş fırçası satmaya başlayacak. Colgate’nin yeni yapay zeka destekli ürünü olan Colgate E1, Apple tarafından piyasaya sürülecek.

E1 olarak adlandırılan “akıllı” elektronik diş fırçası ağzınızın haritasını çıkartabiliyor, diş plakları için sonik titreşimler yapabiliyor ve gerçek zamanlı fırçalama geri bildirimini Colgate Connect adlı uygulamaya yükleyebiliyor. Colgate fırçanın yapay zeka ile yüklü olduğunu bu özellik sayesinde de ağız sağlığınız hakkında kullanıcılara yardımcı olacağını belirtiyor.

colgate-e1

Çocuklara fırçalamayı sevdirmek adına Colgate, bir Apple oyunu geliştirdi. “Go Pirate” olarak adlandırılan oyun, diş fırçasını oyun denetleyicisi olarak kullanıyor. Fırça ne kadar uzun sürecekse toplayacağınız paraları da o kadar çok oluyor.

Colgate, diş fırçasının tek bir şarjla 10 gün süreceğini açıkladı. 99,95 dolara satışa çıkarılan ürün yalnızca Apple’ın web sitesinde veya belirli Apple mağazalarında satın alabilecek.

İLGİLİ HABERLER