Amazon Prime’dan Premier League tutkunlarına müjde!

Etkisiyle sektör fark etmeksizin tüm etkinlikleri rafa kaldıran COVID-19 karşısında dünya genelinde temkinli bir normalleşme süreci başladı. Tüm futbol severlerin özlemle beklediği Premier League’in 17 Haziran’da başlayacak olması bile sevindiriciyken, yayıncı kuruluşlardan da futbol severlerin yüzünü güldürecek haberler ardı ardına geldi.

33 Maç Ücretsiz İzlenecek

Ada Futbolu’nda sezonun tamamlanması için geride kalan 92 maçın yayıncıları Sky Sport, BT Sport, BBC Sport ve Amazon Prime olacak. Sky Sport yayınlayacağı 60 maçtan 25’ini, BBC Sport ise 4 maçı ücretsiz olarak yayınlayacağını açıklayarak Premier League tutkunlarına ilk müjdeyi vermişti. Amazon Prime’ın da yayınlayacağı 4 maçla onlara katılmasının ardından ücretsiz yayınlanacak maçların sayısı 33’e yükselmiş oldu.

 

“Futbol severler Prime üyelikleri olmasa da maçları ücret ödemeden izleyebilecekler”

Prime Video Sport Europe’un genel müdürü Alex Green konuya ilişkin açıklamasında, “Ülkenin geri kalanı gibi Premier League’in sekteye uğramadığını görmekten heyecan duyuyoruz. 2019-20 sezonunun kalanında, yayıncısı olduğumuz 4 maçı ücretsiz olarak yayınlayacağız. Futbol severler Prime üyelikleri olmasa da maçları ücret ödemeden izleyebilecekler” dedi.

Amazon Prime, henüz ülkemizde hedeflediği tanınırlığa ulaşamamış olsa da, vermiş oldukları kararla futbol tutkunlarının büyük ilgisini çekecek ve adından sıkça söz ettirecek gibi gözüküyor.

 

Kaynak: BBC

 

 

İLGİLİ HABERLER