Amazon Prime artık Türkiye’de!

ABD merkezli teknoloji şirketi Amazon’un abonelik sistemi Amazon Prime, Türkiye’de kullanıma girdi.  Amazon Prime abonelik ücreti aylık 7,90 TL olarak belirlendi. Söz konusu fiyata Prime Video ve Prime Gaming servisleri de dahil!

E-ticaret devi Amazon, 2018’de Türkiye pazarına girdi. 2 yıl sonra Amazon Prime da ülkemizde kullanıma sunuldu. Amazon Prime, en başta belirttiğimiz gibi şirketin özel hizmetler ve ayrıcalıklar sunan abonelik sistemi. Söz konusu abonelik içinde kullanıcılar hızlı kargo, ertesi gün teslimat ve aynı gün teslimat seçeneklerinden yararlanabiliyor.

Bununla birlikte Amazon Prime içinde Netflix benzeri dizi ve film platformu olan Prime Video’dan da yararlanabiliyor. Prime video için ek ücret ödemek gerekmiyor.

Prime Gaming de abonelik içinde yer alan diğer bir hizmet. Gaming hizmetinde Prime kullanıcıları, Amazon tarafından ücretsiz olarak verilen oyunları da kütüphanesine ekliyor.

Amazon Prime’dan Sorumlu Başkan Jamil Ghani, “Türkiye’deki müşterilerimiz, bugünden itibaren 19 ülkede 150 milyon aboneye erişen ayrıcalıklı üyelik servisi Amazon Prime’ın tüm ayrıcalıklarından faydalanabilecek. Seçili şehirlerde aynı gün ve ertesi gün teslimat hizmeti sunuyoruz. Müşterilerimiz, ayda sadece 7,90 TL karşılığında geniş bir ürün yelpazesini bedava ve hızlı kargo seçenekleriyle satın alabilirken, ödüllü film ve dizi içeriklerinin yanı sıra Prime üyelerine özel indirimlere de erişebilecek. Amazon Prime’ın Türkiye’deki tüketicilerin alışveriş deneyimine değer katacağına inanıyoruz,” diyor.

İLGİLİ HABERLER