Amazon, kendi markasını taşıyan maskeleri üçte biri fiyatına satacak…

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca Amazon’a bir plastik koruma maskesi almak üzere girdiyseniz, üçüncü partilerin bu ürüne biçtiği fiyatları görüp bu isteğinizi askıya almış olabilirsiniz. Amazon bu duruma sessiz kalmadı ve kendi markasını taşıyan maskelerini üretip online pazaryeri üzerinden alışılmış fiyatların üçte birine satışa çıkaracağını duyurdu.

Amazon’un Prime Air drone teslim ünitesi tarafından tasarlanan maskelerin 10 bin tanesi şimdiden sağlık çalışanlarına bağışlandı bile. 20 bin maskenin daha haftanın sonuna kadar sağlık çalışanlarına teslim edileceğini açıklayan Amazon, bu bağışların ardından Mayıs ayının sonuna yaklaşırken maskeleri satışa çıkaracak.

Sürecin başında satışın sadece sağlık görevlilerine yapılacağını duyuran Amazon yakın gelecekte bu satışların tüm Amazon müşterilerine yayılacağını belirtti. Amazon Robotics Başkan Yardımcısı Brad Porter maske fiyatlarının henüz netleşmemesine rağmen alışılmış fiyatlardan çok daha düşük olacağını iletti. “Tedarik zincirimizin yetileri ve tasarımda izlediğimiz inovasyonlar sayesinde bu yeniden kullanılabilir maskelerin fiyatlarının belirgin bir şekilde düşük, hatta piyasa fiyatının neredeyse üçte biri kadar kadar olacağını söyleyebilirim”.

CNBC’nin açıklamasına göre üçüncü partiler maskelerini 15 ila 35 Amerikan dolarından satışa sunuyor. Amazon’un 5 ila 12 dolar arasında fiyatlandırılacak maskelerinin piyasaya sürülmesiyle birlikte bu fiyat aralığının da düşeceği öngörülüyor.

Kaynak: Fast Company US

İLGİLİ HABERLER