Alibaba, araç otomatları ile otomobil satacak

Çinli e-ticaret devi Alibaba ve Ford geçtiğimiz günlerde Çin’de elektrikli araçların pazarlanması için bir anlaşma imzalamıştı. Şirket online araç satışına yeni bir soluk getiren yeni planını duyurdu. Alibaba, araç otomatları ile Çin’de otomobil satacağı açıkladı.

Müşteriler, Alibaba tarafından geliştirilen Taobao alışveriş uygulamasını kullanarak ilgilendikleri arabaları bu sayede tarayabilecekler. Uygulamayı oldukça basit bir ara yüzle sunacak olan Alibaba, bununla ile ilgili olarak bir video da yayınladı.

İlk olarak uygulama sayesinde satın almak ve test etmek istediğiniz aracın fotoğrafını çekiyorsunuz. Uygulama çekmiş olduğunuz otomobil tanıyarak, sizden istediğiniz renk ve bazı temel bilgileri istiyor. Bu bilgileri girdikten sonra, test etmek istediğiniz otomobilin bir selfiesini çekerek bir talepte bulunuyorsunuz. Daha sonra araç otomatına giderek yüzünüzü tanıtıp talep ettiğiniz otomobili teslim alabiliyorsunuz.

Alibaba yaptığı açıklamada ilk etapta, biri Şanghay’da, diğeri Nanjig’de olmak üzere iki bölgede araç otomatı açmayı planlıyor.

İLGİLİ HABERLER