Adforum’dan dijital yaratıcılık festivali: PHNX Tribute

PHNX Tribute Adforum’un yaratıcılığın her birimiz evlerimizdeyken bile kutlanması gerektiğini savunan ve katılım bedeli talep etmeyen yeni dijital yaratıcılık festivali.

Jürisi 50 ülkeden 200’den fazla kreatif, stratejist, danışman ve gazeteciden oluşan PHNX Tribute sadece iki ay içinde tasarlandı ve lansmanı gerçekleştirildi. 16 Haziran 2020 tarihinde başlayacak olan değerlendirme sürecinden önce jüri sayısını arttırmaya devam edecek olan PHNX Tribute’un sonuçları 9 Temmuz tarihinde online bir etkinlikle açıklanacak.

Son başvuru tarihi 15 Haziran’a kadar uzatılan PHNX Tribute’un jürisine katılan son isimler arasında VMLY&R Asya CCO’su Valeria Madon, Serviceplan Global Yönetici Kreatif Direktörü Jason Romeyko, BBDO Worldwide Orta Doğu ve Pakistan Bölgesel Direktörü Ali Rez, Publicis Communications Orta Doğu CCO’su Bechara Mouzannar, Publicis İtalya Global Dijital Kreatif Direktörü Mihnea Gheorghiu ve Wunderman Thompson Hindistan Kurumsal İletişim Direktörü Rohini Saldanha bulunuyor.

Yaratıcılık yine ön planda

PHNX Tribute’un amacı geçtiğimiz 12 ay boyunca yaratılan kreatif işleri takdir ederken reklam sektörünün azmini ortaya koymak olarak tanımlanıyor. Bağımsız kreatif, kolektif ekip diye ayrım yapmaksızın bütün kreatifleri PHNX Tribute’a davet eden Adforum’un çatı kurumu Maydream’in CEO’su Philippe Paget, “Hayalimiz hep dünyanın dört bir yanından üyeleri olan bir jüri yaratmaktı ve bu dijital festivalle umduğumuzdan çok daha fazlasına sahip olduk. Lider networkler, bağımsız ajanslar ve freelance çalışanların, kreatif liderlerin, stratejistlerin ve kanaat önderlerinin birlikte çalıştığı bir platform yarattık” dedi.

 

PHNX Tribute yaratıcılığı tekrar göz önüne çıkarmayı hedefliyor. Dijital festival hakkında detaylı bilgi için www.adforum-phoenix.com ‘u ziyaret edebilirsiniz.

 

İLGİLİ HABERLER