Adel Kalemcilik’e yeni İK direktörü

Dr. K. Mehmet Büyükçolak, Adel Kalemcilik’in İnsan Kaynakları Direktörlüğü’ne getirildi.

Farklı sektörlerde İnsan Kaynakları alanında uzun yıllar tecrübe sahibi olan K. Mehmet Büyükçolak, Adel Kalemcilik’e İnsan Kaynakları Direktörü olarak atandı. Alanındaki yetkinliği ile şirketin İK süreçlerini yönetecek olan Büyükçolak, 2019 Ocak ayından itibaren görevine başladı.

Dr. K. Mehmet Büyükçolak hakkında

1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olan K. Mehmet Büyükçolak, 1998 yılında Marmara Üniversitesi’nden Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans derecesi ve 2005 yılında Marmara Üniversitesi’nden Uluslararası İlişkiler alanında doktora derecesi aldı.

Haziran 1997 yılında Anadolu Endüstri Holding A.Ş.’de İnsan Kaynakları ve Endüstriyel İlişkiler Uzmanı olarak çalışmaya başlayan Kamil Mehmet Büyükçolak, sırasıyla Efes Bira Grubu Merkez’de İnsan Kaynakları Yöneticisi, Efes Bira Grubu Merkez’de İnsan Kaynakları Müdürü, Efes Rusya İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yaptı. Büyükçolak, son olarak McDonald’s’ın İnsan Kaynakları Direktörü olarak çeşitli projelere imza attı.

2019 Ocak ayından itibaren Adel Kalemcilik İnsan Kaynakları Direktörlüğü’nü üstlenen K. Mehmet Büyükçolak, evli ve iki çocuk babası, çok iyi derecede İngilizce ve Rusça biliyor.

İLGİLİ HABERLER