Acun Ilıcalı’nın yeni projesi Exxen’in korsanı çıktı!

Bir süredir merakla beklenen dijital yayın platformu Exxen, 1 Ocak itibariyle yayın hayatına başladı. Ancak Acun Ilıcalı’nın yeni projesi Exxen’in yayın hayatına başlamasıyla birlikte korsanları da çıktı!

Acun Ilıcalı’nın Netflix ve BluTV gibi platformlara rakip olarak hayata geçirdiği Exxen’in nasıl bir yayın politikasıyla izleyicilerin karşısına çıkacağı merek konusuydu. Platform yayına başlar başlamaz büyük bir ilgiyle karşılandı. Ancak anlaşılan sadece izleyiciler değil, bu popülariteden faydalanmak isteyen yasadışı film/dizi izleme siteleri de Exxen’in yolunu gözlüyormuş.

Zira Exxen yayın hayatına başlar başlamaz korsanları çıktı. “exxenbox.com” adlı site de onlardan biri. Exxen’daki içeriklerin bir bölümünün telif hakları hiçe sayılarak kopyalanıp yayınlandığı internet sitesi arama motorlarında da kullanıcıların karşısına çıkıyor. Elbette “Exxen Box”ın sosyal medya hesapları da unutulmamış.

Bir üyelik bölümü de bulunan internet sitesi, üyelik için kullanıcıların kişisel bilgilerini de talep ediyor. Toplanan kişisel bilgilerin ne amaçla kullanılacağı ise meçhul.

Aman dikkat…

Bu olayın üzerine Exxen bambaşka bir şekilde yeniden gündeme geldi. Bir Twitter kullanıcısı paylaştığı ekran videosuyla, Exxen’in kullanıcı sözleşmesindeki bazı linklerin kullanıcıları BluTV’ye yönlendirdiğini ortaya çıkardı. Exxen’in içinden BluTV çıktı! haberimizi okumak için TIKLAYIN…

İLGİLİ HABERLER