Accor Otelleri’nde üst düzey atama

Accor Otelleri Yiğit Sezgin’i Şirketin Dünya Ticaret Başkanı (Chief Commercial Officer / CCO) olarak atadığını duyurdu.

Geniş görev yelpazesi arasında, Raffles, Fairmont, Swissotel, Banyan Tree, Rixos, Sofitel, Movenpick, Orient Express, 25 Hours, Mama Shelter, SLS, Novotel, Pullman, Mercure, Ibis gibi grubun otuzun üzerindeki bütün otel markalarının gelişim ve entegrasyonu, Satış ve Pazarlama Organizasyonu, Dijital Dönüşüm, Halkla İlişkiler ve İletişim, Müşteri Sadakat Programları ile Stratejik İş Ortaklıkları, Veri Analiz Programları, Gelir Yönetimi ve buna bağlı tüm fonlar bulunuyor. Sezgin, bu sorumluluklarını şirketin Dubai merkezinden yürütecek.

Öncelikle, grubun markalarının Dijital ve Müşteri Sadakat Program transformasyonuna odaklanması beklenen Sezgin, bölgede marka vaatlerinin güvence altına alınmasında önemli bir rol üstlenecek. Sezgin otel markaları dışında grubun yatırım yaptığı Co Working Spaces, Concierge, .com ve Yiyecek İçecek Şirketlerinin de bölgedeki gelişimlerinden sorumlu olacak.

Uluslararası turizm sektöründe yeniden görev almanın heyecanı içinde olduğunu dile getiren Yiğit Sezgin ise; 20 yıldan fazla bir sürede edindiği küresel deneyimini Accor Otellerinin seçkin portföyüne aktarmak için sabırsızlandığını söyledi ve dünyadaki en simgesel markaların yönetildiği bu yenilikçi ve atılımcı şirkette görev almaktan gurur duyduğunu ifade etti.

20 yıl boyunca sekiz farklı ülkede çalışan Sezgin; Ritz-Carlton, Wilton International ve Hilton Otelleri gibi çok uluslu gruplarda üst düzey yöneticilik görevleri de üstlendi. Radisson Otel Grubu’nda (eski Carlson Rezidor) on yıl çalışarak hem satış geliştirme hem de stratejik performansı artıran Sezgin, bu yılların büyük bölümünü Dubai’de geçirdi ve grubun Satış ve Pazarlama Global Başkanı olarak yüzü aşkın otel ve global satış ofisinin yönetiminden sorumlu oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Pazarlama Bölümü’nden mezun olan Sezgin, Harvard Business School’da Liderlik Gelişimi alanında Master derecesini tamamladı.

İLGİLİ HABERLER