ABD’li perakende devinden skandal ürün tanıtımı

Dünyanın en büyük perakende zinciri Walmart’ın bir şubesinde görülen ürün tanıtımı sosyal medyayı salladı. Perakende sektöründe artık gelenekselleşen “Okula Dönüş” kampanyasının tanıtımı için hazırlanan “Own the School Year Like a Hero” (Okula kahraman gibi dön) pankartlarının silah reyonuna yerleştirilmesi gündeme bomba gibi düştü.

Kırtasiye bölümünde olması gereken tanıtım yazılarının, tüfek ve kurşun satılan silah reyonuna eklenmesi insanları “Walmart ne anlatmaya çalışıyor?” diye sorgulattı.

Bugün Twitter’da bir kullanıcı bahsi geçen reyonun fotoğrafını, “Walmart konuşmamız gerek” etiketiyle paylaştı. Kısa sürede viral olan görüntü tüm dünyada insanların tepkisini çekti.

https://twitter.com/thisbemesara/status/895398376233152518

Dünyada silahlı okul saldırılarının en çok yaşandığı yer olan ülkede son zamanlarda okul çevresine güvenli bölge oluşturulması konuşuluyordu. Buna karşın ABD Başkanı Donald Trump’ın seçim öncesi “okul çevresinde silahlara izin vereceğiz” açıklaması akıllara geliyor.

Konuyla ilgili CNN’e açıklamalarda bulunan Walmart yetkilileri “olayı şiddetle kınadıklarını, olayın hangi şubede meydana geldiğini araştırmaya başladıklarını” aktardı.

 

İLGİLİ HABERLER