Hepsiburada’dan Kadınlar Günü Projesi

Hepsiburada Dünya Kadınlar Günü’nde kadın girişimcilere yönelik gerçekleştirdiği çalışmaları duyurdu.

Hepsiburada Kurumsal İletişim ve İlişkiler Grup Başkanı Koray Öztürkler ve Girişimci Kadınlar Program Koordinatörü Duygu Aktaş’ın imzasıyla üst düzey medya mensuplarına gönderilen mektupta şu sözlere yer verildi:

Türkiye’nin Hepsiburada’sı olarak kadınların ekonomiye katılmasını, içlerindeki potansiyel ve gücü ortaya çıkarmalarını, üretmelerini, kadının toplumdaki yeri ve konumunu güçlendirmeyi, kadın rol modellerini çoğaltarak özellikle kadın girişimcileri desteklemeye her daim devam ediyoruz. Bu amaçla hayata geçirdiğimiz ve girişimci kadınları arkasına alan “Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü” programımız her geçen gün büyüyor, daha da güçleniyor. Değerli katkılarınızla daha çok kadına ulaşabilmeyi, onları desteklemeye devam etmeyi hedefliyoruz.

Kadın girişimcilere destek

Türkiye’nin lider e-ticaret platformu Hepsiburada, 2017 yılında başlattığı Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programıyla gücünü toplumsal gelişimin teminatı olan kadınlar için seferber ediyor. Programa katılan girişimci kadınlar e-ticarette işlerini kuruyor ve büyütüyor. Bu süreçte Hepsiburada teknoloji, pazarlama ve tüm lojistik gücü ile girişimci kadınların yanında.

Türkiye’de ve dünyada bir örneği bulunmayan, girişimci kadınları ticaret hayatına katılmaları için tam teşvik veren bu program, kadınların ek hiçbir yatırım yapmadan dijital ekonomiye katılmalarını sağlıyor. Başladığı günden bu yana 72 ilden yaklaşık 4 binden fazla kadın girişimci programa dahil oldu ve programın başladığı günden bugüne işlerini tam 45 kat büyüttü.

Girişimci kadınların üretmiş olduğu tasarım, el emeği, yerel ve doğal ürünler Hepsiburada müşterileriyle buluşuyor, hem kadınlar hem de yerel ekonomiler güçleniyor. Özellikle, içinde bulunduğumuz dijital dönüşüm çağı sosyal, ekonomik, politik ve teknolojik birçok bölümden oluşan uzun bir yolculuk. Toplumun ortak zekâsının, vicdanının ve potansiyelinin yarısını temsil eden kadınların katkısı olmadan insanlığın bu yolculuğu başarıyla tamamlaması elbette mümkün değil. Teknolojinin ön planda olduğu bu dönemde bir teknoloji şirket olarak Hepsiburada, kadın girişimcilerine katkılarını artırmak üzere var gücüyle çalışmaya devam ediyor.

 

 

İLGİLİ HABERLER