360 derece video reklamları satın almayı yüzde 7 artırıyor

IPG Magna tarafından yapılan araştırmaya göre, 360 derece video teknolojisini kullanan reklamlar, satın almayı yüzde 7 artırıyor.

360 derece video reklamları yalnızca görsel odaklı değil aynı zamanda oldukça etkileşimli içeriklerin paylaşılmasına yönelik fırsatlar sunuyor. Zira pazarlamacılar son dönemde çeşitli mobil video stratejilerine daha fazla odaklanmaya başladı. IPG Magna tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, 360 derece video teknolojisini kullanan reklamlar satın alma amacını akıllı telefonlarda yüzde 7 artırdığı ortaya çıktı.

BMW, Royal Caribbean ve PBS gibi markaların reklamlarını ele alan araştırma sonuçlarına göre, 360 derece video reklamları geleneksel video reklamlarından daha etkileyici sonuçlar elde ediyor. Zira PepsiCo markası Mountain Dew’i, izleyicilerin sokak basketbol oyuncusu Grayson Boucher ile rekabet edebilecekleri 360 derece bir video yayınlamış ve bu kampanya yüzde 63 video tamamlama oranı ve yüzde 22 video sonrası tıklama oranı görmüştü.

“360 ° Etkisi” ne göre, tüketicilerin yüzde 69’u gelecekte marka videolarıyla etkileşim kurma niyetinde olduklarını ifade etti. Tüketiciler, reklamlarda bile 360 derece video deneyimi yaşayabiliyorlar ancak içeriğin eğlenceli ve heyecan verici olmasını bekliyorlar. Araştırmada, 360 derece videoyla daha yüksek bir satın alma amacı elde etmesi için pazarlamacıların eğlenceyi marka mesajlarıyla dengelenmesi gerektiği vurgulanıyor.

360 derece video markaların daha fazla teknoloji meraklısı olmaya eğilimli genç tüketicileri hedeflemesine yardımcı oluyor ancak pazarlamacılar hala bazı zorluklarla karşılaşıyor. Rapora göre teknolojinin durduk bilmez yeniliği bazı kullanıcılar için dikkat dağıtabilir. Bu nedenle kullanıcılar için ipuçları eklemek, kullanıcıların deneyiminde daha iyi gezinmelerine ve genel kalitesini geliştirmelerine yardımcı olabilir.

İLGİLİ HABERLER