Zeynep Dereli 2017’nin en iyi 15 kadın girişimcisinden biri oldu

“2017 Yılı Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması”na başvuran 34 bine yakın kadın arasından finale kalanlardan biri Tink’in Kurucusu ve CEO’su Zeynep Dereli oldu.

Garanti Bankası’nın, Ekonomist Dergisi ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) işbirliği ile gerçekleştirdiği ‘2017 Yılı Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması”nın 15 finalistinden biri, Tink (Teknoloji ve İnsan Kolejleri) Kurucusu ve CEO’su Zeynep Dereli oldu.

34 binden fazla başvuru arasında ilk 15’e girmekten dolayı gurur duyduğunu aktaran Zeynep Dereli, “Türkiye’de girişimcilik ekosistemi hızla gelişiyor ve Türk kadınının bu sistem içinde giderek ağırlığını hissettirmesi oldukça gurur verici. Ben de bu ekosistem içinde yer alan bir kadın ve en önemlisi de anne olarak, tüm çocukların kaliteli eğitim alması gerektiğine ve ülkemizin hem kaliteli eğitim hem de teknoloji ile güçleneceğine inandığım için Türkiye’nin ilk ve tek teknoloji lisesi Tink’i hayata geçirdim. Uzun süreler kurumsal hayat içinde farklı pozisyonlarda görev aldım. Ama bir girişim yapmak ve bu girişimin ülkeme fayda sağlamasını istiyordum. Çünkü bu ülke bizi yetiştirdi ve bu emeklerin karşılığını bir şekilde vermemiz gerekiyordu. Eğitim bunun için en iyi yöntemlerden biriydi.” dedi.

Dereli, hayalinin her çocuğun kaliteli eğitime erişebilmesi olduğunu bunu da değişen dünyaya ayak uyduran bir eğitim sisteminde öncülük yaparak başlamayı hedeflediğini paylaşarak sözlerine şöyle devam etti: “Benim hayalim gerçek oldu şimdi ise okulumdaki öğrencilerimizin hayallerini gerçekleştirmek için çalışıyorum.”

İLGİLİ HABERLER