30’uncu Epica Awards için başvurular başladı…

30’uncu Epica Awards için başvurular başladı…

Dünyanın en önemli reklam yaratıcılığı yarışmalarından Epica, 30’uncu yıl kutlamalarını giderek büyüyen jürisiyle, sosyal ve geleneksel medya kampanyalarıyla ve yeni kategorileriyle duyurdu. Dünya çapında 600 ajansın başvurduğu Epica Awards,Digital, Film, Outdoor ve Print kategorilerinde dört ayrı Grand Prix verecek. Ayırca, 60 kategoride altın, gümüş ve bronz ödül sahipleriyle buluşacak. Başvurular ise Eylül ayına kadar devam edecek.

Epica, bir sonraki jüri toplantısını, Creative Circle ve 30’uncu ödül töreni serominisini 14-17 Kasım’da Amsterdam’a taşıyacak. Creative Circle konuşmacılarını şse Barry Wacksman (R/GA) ve Stéphane Xiberras (BETC) yapacak. Kutlamaların bir parçası olarak Epica, #EpicaAwards30 hashtag’iyle John Pallant, José Miguel Sokoloff, Olivier Altmann ve Ami Kassaei’nin kaleme aldığı Epica yıllığından introlar tweetleyecek. Ayrıca, son 30 Grand Prix kazanan işler de sosyal medya hesaplarından paylaşılacak.

Epica Awards’a sekiz yeni jüri üyesi ve iki yeni kategori

Türkiye temsilciliğini Marketing Türkiye’nin yaptığı Epica Awards jürisine  M+AD (Yeni Zelanda), Marklives.com (Güney Afrika), Horizont (Almanya), The Arabian Marketer (Birleşik Arap Emirlikleri), Adformatie (Hollanda), Sostav.ua (Ukrayna), Media & Marketing Mam (Çek Cumhuriyeti), Markmedia.ro (Romanya) olmak üzere bu yıl sekiz yeni üye daha katılıyor.

Ayrıca bu yıl, Events (özellikle PR) ve Brand Identity olmak üzere iki yeni kategoriye giriş yapan Epica, Branded Content & Entertainment kategorisini de “Films & Series”, “Branded Games”, “Native Advertising” and “Product & Brand Integration” olarak dörde ayırdı. İçerik kısmında ise “Design Plus” ve “Media Shot” isimli iki ayrı köşeyi yayına sokacak.

9 ayrı şehirde gösterim

Epica Film kazananların ön gösterimleri ise Milan, Sidney, Stockholm, Moskova, Paris, Minsk, Kopenhag, New York ve Kiev’de gerçekleşecek.

Epica Yazı İşleri Direktörü Mark Tungate, iki yıl önceki ziyaretlerinden sonra Amsterdam’a dönmekten mutluluk duyduklarını belirterek “Amsterdam, çok sayıda seçkin ajansın yaratıcı mükemmelliğini temsil ediyor” dedi.

Epica Awards’ın yeni reklam ajansı da belli oldu: Altmann + Pacreau in Paris. (Olivier Altmann Publicis’in eski global CCO’su)

Belirtmekte yarar var; “Epica Book 29” Eylül ayında çıkacak. Organizasyon yetkilileri kitap için #EpicaBookIsHere hashtag’ini oluşturdu.

İşte Epica Awards’ın yeni kampanyası:

epica-call-5-2016 epica-call-2-2016 epica-call-3-2016 epica-call-4-2016 epica-call-1-2016

 

İLGİLİ HABERLER