28’inci Kristal Elma ilk gün 86 ödül dağıttı…

Bu yıl da yerli ve yabancı ünlü konuşmacıların katıldığı yoğun bir programla başlayan 28’inci Kristal Elma Festivali ikinci gününü geride bıraktı. Reklamcılar Derneği’nin, kreatif endüstrinin Türkiye’deki gelişimini desteklemek misyonuyla LIFT Content Factory işbirliğiyle düzenlediği Kristal Elma’nın ilk günü 86 ödülle sona erdi.

Yarışmada “Bölge, Doğrudan Pazarlama, Radyo,Açıkhava, Basın, Uygulamada Mükemmellik, Medya, Film – TV, Sinema , Dijital, Kampanyalar ve Entegre Kampanyalar” kategorilerinde 2936 başvuru yer aldı. Bu yıl yarışmaya en fazla başvuru 641 adetle dijitalde yapılırken, katılan ajans sayısı ise 217 oldu.

İlk gece 83 Kristal Elma, 3 büyük ödül verildi

Uniq İstanbul’da gerçekleştirilen ve sektörün en iyilerini ödüllendirerek yaratıcı endüstrilerin gelişimine olanak sağlamak amacıyla düzenlenen Kristal Elma Festivali’nin ilk ödül akşamında Bölge, Doğrudan Pazarlama, Radyo,Açıkhava, Basın, Medya, Uygulamada Mükemmellik dallarında 83 Kristal Elma’nın yanı sıra üç büyük özel ödül sahiplerini buldu.

Bölge Büyük Ödülü’nü Arvento için gerçekleştirdiği “Varınca Selfie Çek” başlıklı çalışmayla SVStudios, Medya Büyük Ödülü’nü Vodafone Türkiye/Vodafone Arena’ın “Çok Bekledik” çalışmasıyla Tribal Worldwide Istanbul, Basın Büyük Ödülü’nü ise Borusan Otomotiv / Land Rover için gerçekleştirdiği “Geri Görüş Kamerası – Goril & Kurbağa” çalışmasıyla “TBWA\Istanbul aldı.

Kristal Elma Büyük Ödülleri şöyle:

Bölge Büyük Ödülü

1475746578_bolge_buyuk_odul_2_

Ajans: SVStudios

Katkı sağlayan: Abluka Dijital

Başlık: Varınca Selfie Çek

Marka: Arvento

Ürün: Araç Takip Sistemleri

Basın Büyük Ödülü

1475746515_basin_buyuk_odulu01_13_

Ajans: TBWA\Istanbul

Başlık: Land Rover/Discovery Geri Görüş Kamerası – Goril & Kurbağa

Marka: Borusan Otomotiv / Land Rover

Ürün: Geri Görüş Kamerası

Medya Büyük Ödülü

1475746567_medya_buyuk_odul_5_

Ajans: Tribal Worldwide Istanbul

Başlık: Vodafone Arena – Çok Bekledik

Marka: Vodafone Türkiye / Vodafone Arena

Ürün: Sponsorluk

İlk günün tüm kazananlarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz:

 

İLGİLİ HABERLER