2018’e kadar Avrupa iş gücünün yüzde 75’i mobil olacak!

 

OKI Europe’un sponsorluğunda iş gücü inceleme raporu hazırlandı.

Araştırma, güvenli biçimde “her zaman ve her yerden” erişim ihtiyacını doğuran BYOD (kendi cihazını getir) trendi ile artan mobil iş gücünün etkisine ve akıllı çok fonksiyonlu yazıcıların (MFP)  mobil işlemlerin güvenli, etkin şekilde yapılması için sunduğu desteği gösteriyor.

-IDC analistlerinin hazırladığı yeni inceleme raporundan, 2018 yılına kadar Batı Avrupa iş gücünün dörtte üçü mobil hale gelecek ve işletmelerin verimliliğini korumak artırmak için, bilgilerin hızlı ve güvenli biçimde işlenip, kullanılması ihtiyacı oluşacağı sonucu çıkıyor.

-Değişim sürecindeki bu ortama odaklanan IDC inceleme raporunda, akıllı çok fonksiyonlu yazıcıların (akıllı MFP’ler) belgeleri dijitalleştirirken hassas şirket verilerini tehditlere ve virüslere karşı korumak için tablet ve akıllı telefon gibi mobil cihazlardan güvenli yazdırma özelliğinin  olması gerektiği  belirtiliyor. 

“İş süreçleriniz pazar fırsatlarınızı  yakalamanızı engelliyor mu ? Akıllı MFP’ler yoluyla uygun maliyetli baskı ve belge yönetimi” başlıklı inceleme raporu, IDC’nin Avrupa Yönetimli Baskı Hizmetleri ve Belge Çözümleri Araştırma ve Danışmanlık Uygulaması Başkanı Jacqui Hendriks tarafından oluşturuldu.

İnceleme raporunda, işletmelerin mobilitenin süregelen artışını yönetmesi için; çalışanlarının kişisel (BYOD-“Bring-your-own-device”-“Kendi cihazını getir”) veya iş mobil cihazlarından yaptığı işlemlerin biçimleri üzerinde kontrol sahibi olması gerektiği belirtiliyor. “Şirketler, bir yandan çalışanlarına mobil yazdırma uygulamaları ve yapılandırılmış veri erişimini sunarak “her zaman ve her yerden” erişim izni verirken, bir yandan da şirket fikri mülkiyetini korumalıdır” deniliyor.

Akıllı MFP’lerin modern iş yerlerindeki rolünün önemli olduğunu doğrulayan inceleme raporunda, şu noktalar vurgulanıyor: “Akıllı MFP’ler, bir tür özelleştirilebilir dijital dönüştürme aracı olarak kullanılabiliyor. Bu cihazlar, işletmelerin mobilite ve maliyeti düşürme girişimlerini desteklerken, uyumluluğu ve güvenliği geliştirme gibi hedeflere uygun olan, zamandan ve paradan tasarruf sağlayan iş akışı çözümleri sunarak, gelişime yönelik bir platform işlevi görüyor.”

OKI Europe Ltd. Genel Müdürü Terry Kawashima konuyla ilgili: “BYOD, işletme trendinden işletme gerçeğine dönüştü. MFP’lerin iş akışlarını geliştirmek ve belge dağıtım ve yönetimini kolaylaştırmak için yapılandırılabilmesi, onları BYOD ve iş gücü mobilitesinin yönetiminde önemli bir varlık haline getiriyor” dedi.

 

İLGİLİ HABERLER