2017’nin en “tuhaf” haberleri

2017 yılı Türkiye’de daha çok siyasi gelişmelerle anılacak olsa da, dünyadan gülümseten, ‘tuhaf’ haberler de eksik olmadı. İşte bu haberlerden bazılarını gazeteduvar derledi…

Tinder buluşmasında dışkı krizi

İngiltere’de çöpçatanlık uygulaması Tinder üzerinden tanışan bir çift, kadının dışkısının iki cam arasına sıkışması sonrası itfaiyelik oldu. Kadının bozuk sifon mağduru olduğu belirtilirken, olay sosyal medyada günlerce konuşuldu.

tuvalet3

Prezervatifler kanalizasyonu tıkayınca genelev ifşa oldu

ABD’nin Teksas eyaletinin Austin kentinde yasadışı bir genelevin varlığı, kanalizasyon borusu yüzlerce prezervatif nedeniyle tıkanınca ortaya çıktı. Jade Masaj Terapi Salonu’ndan kaynaklanan tıkanıklık sonucunda, Mart ayındaki olayın ardından iki kişi tutuklandı.

xd jade masaj xd

Covfefe

ABD Başkanı Donald Trump Twitter’ı kullanma biçimiyle çok konuşulsa da, yeni bir “sözcük” icat edince sosyal medyanın tam anlamıyla diline düştü: “covfefe”.

Trump’ın 31 Mayıs günü geç saatte attığı tweet’te, “Medyanın sürekli olumsuz covfefe’sine rağmen” deniyordu. Trump yazım hatası yaptığı sanılan tweet’i sildi ama Beyaz Saray yetkilileri günlerce “Covfefe ne demek?” sorusuyla karşılaştı. Komedyen Jimmy Kimmel bile sosyal medyada, “Beni en çok üzen şey, hiçbir zaman #covfefe kadar komik bir şey yazamayacağımı biliyor olmam” mesajını paylaştı.

trymp-tweey

Hollyweed

Los Angeles halkı 2017’nin ilk gününe uyandığında, meşhur “Hollywood” yazısının yerinde yeni bir slogan yazıyordu: Hollyweed. Kaliforniya’da marijuana kullanımının referandumla yasal hale getirilmesi sonrası yapılan bu ‘şaka’ günlerce konuşuldu. (“Weed” İngilizce argoda “marijuana” anlamına geliyor.)

hollyweed1-1

Michelle Obama elinde hediyeyle kaldı

ABD’de Donald Trump’ın başkanlık töreni bir dizi tuhaf ana sahne oldu. Şüphesiz en çok konuşulanı ise yeni First Lady Melania Trump’ın, selefi Michelle Obama’nın eline daha Beyaz Saray’ın kapısında bir hediye tutuşturmasıydı. Michelle Obama, mücevher markası Tiffany & Co’ya ait kutuyu nereye koyacağını bilemedi; o anlarda attığı bir bakış ise Twitter’da günlerce konuşuldu.

Oscar yanlış filme gitti

89’uncu Oscar Ödül Töreni’ne, ‘En İyi Film Ödülü’nün yanlış açıklanması damga vurdu. Geleneksel olarak törenin en önemli anı sayılan “En İyi Film Ödülü”, zarfların karışması sonucu önce La La Land’e verildi; hata anlaşılınca sunucular Warren Beatty ve Faye Dunaway ödülü aslında Moonlight filminin aldığını açıklamak zorunda kaldı.

oscar-5

Nicole Kidman’ın alkış tarzı

89’uncu Oscar ödülleri törenine “yanlış Oscar” kadar oyuncu Nicole Kidman’ın alkışlama biçimi de damga vurdu. Kidman’ın sadece avuç içlerini birbirine değdirip, “uzun” parmaklarını dışarıya doğru bükerek tuttuğu alkış sosyal medyada dalga konusu oldu.

Savaş mahkemesinde intihar

Bosna Savaşı’nda işlediği savaş suçlarından dolayı 20 yıl hapse mahkûm edilen Hırvat General Slobodan Praljak, mahkûmiyetinin temyiz mahkemesinde onanmasının ardından sıvı bir maddeyi içerek canlı yayında intihar etti. Praljak hastanede öldü.

mahkemede-intihar

Bir yıllık bedava nugget kazandı

ABD’de lise öğrencisi Carter Wilkerson’ın fast-food zinciri Wendys’den ücretsiz tavuk nugget talebi, tarihin en çok paylaşılan tweet’i oldu. #NuggsForCarter (Carter için nugget) etiketi altında 3 milyondan fazla tweet atıldı; Wilkerson bir yıllık bedava nugget kazandı. Tweet rekoruna giden süreç, Wilkerson’ın 6 Nisan’da Amerikan fast food şirketi Wendy’s’e attığı “Wendy’s, bir senelik bedava nugget kazanmak için ne kadar retweet gerekli?” mesajıyla başladı. Wendy’s’in kurumsal hesabından “18 milyon” yanıtı geldi. Bunun üzerine “Olmuş bil” yazan lise öğrencisi, kampanyasına tüm dünyayı dahil etmeyi başardı. Etiketin altında 3 milyonu aşkın tweet paylaşılırken, Microsoft ve Amazon da Carter’a destek verdi. Twitter yöneticilerinin rekor kırıldığını açıklamasının ardından, Wendy’s 18 milyon sayısına ulaşılamasa da Carter’a bir yıl boyu bedava nugget verileceğini açıkladı.

Kaynak: gazeteduvar

 

İLGİLİ HABERLER