2014 yılı Facebook Stüdyo Ödülleri’ne başvurular başladı

Facebook dün akşam saatlerinde 2014 yılı Facebook Stüdyo Ödülleri için başvuruların açıldığını duyurdu. Bu sene üçüncü kez düzenlenen Facebook Stüdyo Ödülleri’nde sosyal dev, Facebook üzerinde en iyi çalışan marka ve ajanslar ödüllendirecek. Facebook Stüdyo Ödülleri sayesinde markalar uluslararası bir üne sahip olma fırsatını yakalarken, kampanyaları ile ilgili endüstrinin en iyilerinden geri bildirim alma şansını da elde edecek. Facebook Stüdyo Ödülleri’nin sahipleri, dünyanın en büyük ve en saygın reklam ajanslarından gelen bir grup yaratıcı direktörün oluşturduğu Facebook’un Yaratıcı Konsey’i tarafından belirlenecek. Facebook Stüdyo Ödülleri’ne başvurular 31 Ocak 2014 tarihine kadar devam edecek. Değerlendirme 2014’te Şubat ve Mart aylarında yapılacak ve kazananlar baharda New York’ta ödüllendirilecek. Facebook, sosyal ağ üzerindeki pazarlama faaliyetlerinin gelişimini yansıtmak amacıyla bu seneki seçimlerde bazı güncellemeler yaptığını duyurdu. Buna göre 2014 yılı başvuruları aşağıdaki alanlarda değerlendirilecek:

Beceri ve Uygulama: Yüksek kaliteli görsellere, estetiğe ve metin yazarlığına odaklanılıp odaklanılmadığı, insanların deneyimlerinin Haber Kaynağı’nda gösterilip gösterilmediği, kampanyanın markanın kimliğine ve alıcısına uygun olup olmadığı.
Ölçek ve Hedefleme: Önem verilen herkese ulaşılıp ulaşılmadığı, hedef kitleye Haber Kaynağı ve mobil ortamda gösterim yapılıp yapılmadığı, kampanya mesajının daha geniş kitlelere ulaşımını artırmak için Facebook pazarlama ürünlerinin kullanılıp kullanılmadığı.
Kampanyadan Sağlanan Geri Dönüş: Kampanyada kullanılan metrikler ve kampanyanın beklenen geri dönüşü alıp almadığı.

İLGİLİ HABERLER