Petlas’ın yeni iletişim ortağı belli oldu

Otomotiv yan sanayinin dev kuruluşu AKO Grubu, lastik sektörünün milli sermayeli lideri Petlas ve bünyesindeki Starmaxx, Falken, Dunlop, Turbo Akü ve Akojant markaları da dahil olmak üzere, iletişim çalışmalarını PRactice Communication Management ile yürütme kararı aldı.

Türk otomotiv yan sanayinin yüzde 100 yerli gücü olan AKO Grubu, iletişim çalışmalarında PRactice Communication Management’dan hizmet alacak.

PRactice, AKO Grubu kurumsal iletişiminin yanı sıra, Türkiye’nin lastiği Petlas başta olmak üzere, grubun, sektörlerinde güvenilen ve tercih edilen lastik, jant ve akü markalarına da hizmet verecek.

Ticari kökeni 1955 yılına uzanan ve 1970 yılında AKO kurumsal markasını hayata geçiren, 2005 yılında gerçekleştirdiği Petlas satın almasıyla sektörde büyük oyuncu haline gelen AKO Grubu, bugün lastik, akü, lastik kaplama ve jant ürünleriyle yurdun dört bir yanında hizmet veriyor; dünyanın 100’e yakın ülkesinde yüzde 100 sermayeli bir Türk markası olarak ülkemizi temsil ediyor.

PRactice, AKO Grubu ve markalarına, İtibar Yönetimi ve Fikir Önderliği, Kurumsal İletişim, Toplumsal Angajman, Medya İlişkileri ve Kriz İletişimi alanlarında planlama, içerik geliştirme ve operasyonel iletişim yönetimi hizmetleri sunacak.

İLGİLİ HABERLER