130 yıllık tecrübesiyle Chubb şimdi Türkiye’de

54 ülkede 30 bin çalışanıyla kişisel ve kurumsal sigorta hizmeti sunan 130 yıllık bir dünya devi Chubb… Geçtiğimiz Eylül ayında Türkiye’de faaliyete başlayan marka “Yönetici Sorumluluk Sigortası”ndan “Siber Sigorta Çözümleri”ne kadar pek çok alanda inovatif hizmetler sunuyor. Dünya devinin Türkiye’deki stratejilerini konuştuğumuz Chubb Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Özek “Chubb’ın global siber sigorta pazarındaki 20 yıllık deneyimini Türkiye’ye getirdik” diyor.

3.Köprü’yü sigortalayan şirketlerden biriyiz

✓ Dünyanın en büyük halka açık sabit kıymet ve sorumluluk sigortacısı Chubb, 54 ülkede faaliyet gösteriyor. Zürih, New York, Londra’nın yanı sıra farklı yerlerde de yönetim ofisleri bulunan Chubb’ın dünya genelindeki çalışan sayısı 30 bini aşıyor. Türkiye’deki çalışan sayısı ise 40 civarında. Chubb Türkiye, sabit kıymet, yangın, sorumluluk, nakliyat, siber riskler, finansal sigortalar, ferdi kaza, çevre kirliliği sorumluluk sigortası alanlarında fark yaratan hizmetleriyle dikkat çekiyor.

✓ Sunduğumuz sigorta hizmetleri arasında da özellikle sabit kıymet sigortalarına ayrı bir yer açmak gerekiyor. Şirket, her türlü altyapı, üst yapı, otoyol, köprü, baraj gibi yapıların sigortalanmasında aktif bir rol üstleniyor. Örneğin 3. Köprü’yü sigortalayan şirketlerden biri. Türkiye’de geniş bir ürün yelpazemiz var ancak daha ziyade yüksek kapasite sağlayan inovatif risk çözümlerine (örneğin büyük yapılar, çok uluslu riskler ve diş sağlığı sigortasına) odaklanıyoruz.

Davalara karşı yöneticileri sigortalıyoruz

✓ İş dünyası sürekli değişen, yenileri eklenen yasalar ve düzenlemelerle giderek daha karmaşık bir hal alıyor, yönetim kurulu üyelerine ve yöneticilere dava açılması olasılığı artıyor.

✓ Chubb’ın Yönetici Sorumluluk Sigortası, bir şirketin ve bağlı ortaklıkların­da görevli yönetim kadrosunu karşı karşıya kalınabilecek savunma, soruşturma, itibar koruma, halkla ilişkiler gibi masrafları ve süreç sonucun­da karara bağlanacak tazmi­natları teminat altına alıyor.

✓ İster büyük ister orta veya küçük ölçekli olsun, Chubb’ın Yönetici Sorumluk Sigortası, müşterilerden ortaklara üçüncü şahıslar tarafından açılan davalara karşı kendinizi güvence altına almanıza yardımcı oluyor.

Siber sigorta çözümleri özelleştirilebilir olmalı

✓ Tüm sektörler siber tehditlerle karşı karşıya. Siber tehditler tüm sektörlerin ortak sorunu. Tüm dünya bu sorunla mücadele ederken Türkiye ayrıca çaba sarf ediyor çünkü Avrupa’da en fazla siber saldırının yaşandığı ülke konumunda. Araştırmalar dünyada da her yıl yüz milyonlarca saldırı yaşandığını gösteriyor.

✓ Global siber sigorta sektöründe en geniş ürün ve hizmet yelpazelerinden birini sunuyoruz. Her şirketin ihtiyacı, faaliyet gösterdiği sektöre, büyüklüğüne, risklere göre farklılık gösteriyor. Bu nedenle siber sigorta çözümlerinin özelleştirilebilir olması gerek.

✓ Underwriting odaklı bir şirketiz. Her bir riski kendi içinde değerlendirip ona özel ürün tasarlıyoruz ve teminatlarımızın kapsamı da geniş. Chubb’ın global siber sigorta pazarındaki 20 yıllık deneyimini Türkiye’ye getirdik.

chubb-1

Müşterilerimize özel sigorta çözümleri sunuyoruz

✓ Her şirketin, her müşterinin ihtiyaçlarının farklı olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle Chubb olarak müşterimizin ihtiyaç ve taleplerini tespit edip onlara özel sigorta çözümleri sunuyoruz. Çalışanlarımız incelemeler yaptıktan sonra uygun sigorta çözümlerini öneriyor.

✓ Değişen dünyaya adapte oluyor, müşterileri­mizin ihtiyaçlarına cevap verebilmek için ürün ve hizmetlerimizi sürekli olarak geliştiriyoruz. Tek tek veya entegre çözümler sunuyoruz.

Türkiye bizim için önemli bir pazar

✓ Sigorta devi ACE, 2015’te Chubb’ı 29,5 milyar dolara satın aldı. Şirket Chubb adını aldı ve akabinde tüm dünyada rebranding süreci başladı. Biz de Türkiye’de Eylül 2017’de Chubb’ın lansmanını gerçekleştirdik.

✓ Chubb olarak her daim dünyanın dört bir yanında yeni ve kârlı pazar arayışındayız. Türkiye global sigorta sektörü için önemli bir pazar. Gelişmiş ekonomilerde sigorta sektörü daha önemli bir rol oynuyor.

En büyük rakibimiz teknoloji firmaları

✓ Türkiye’deki sektör büyüme ve gelişme potansiyeline sahip. Sigortacılar için hızla değişen dünyaya ve buna paralel olarak müşterilerin değişen taleplerine ayak uydurabilmek çok önemli. Elbette dijital dönüşüm ve teknolojiden daha etkin biçimde yararlanmalı.

✓ Alternatif ve yeni satış, pazarlama ve dağıtım kanalları oluşturulmalı. Bunun için sektörün taze kana ihtiyacı var. Sigortacılıkta kariyer yapmak gençlere cazip gelmiyor. Bu global bir sorun. Sigorta şirketlerinin bu alandaki en büyük rakibi teknoloji şirketleri. Ancak uzun vadede endüstrinin bu konuda başarılı olacağına inanıyorum, çünkü sigortacılık, kariyer açısından geniş imkanlar sunan bir sektör.

Zanaatkar titizliğini yılların tecrübesiyle harmanlıyoruz

✓ Chubb, 130 yıllık bir marka. Mükemmelliği, kaliteyi ve hizmeti temsil ediyor. Bir underwriting şirketi olarak riskleri tespit ediyor, değerlendiriyor ve yönetiyoruz.

Global bilgi birikimimizle lokal müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre özel ve esnek çözümler sunuyoruz. Dünya çapında bir network’ümüz var. “Geleneksel” sigorta çözümleri sunmanın yanı sıra müşteriye özel çözümler tasarlıyoruz.

✓ Hizmet kalitesi bizim için çok önemli. Bir hasar medyana geldiğinde hızlı ödeme yapıyoruz. Yani Chubb, satış sonrası üstün hasar yönetimi ve hızlı ödeme süreçleriyle de fark yaratıyor.

✓ Çok uluslu kurumlardan orta ve küçük ölçekli işletmelerle bireysel müşterilere yönelik ürün ve hizmeti sunan Chubb, dünyadaki en geniş ürün portföylerinden birine sahip. Geniş dağıtım kanallarımız ve mali gücümüz bizi bir adım öne çıkarıyor.

İLGİLİ HABERLER