UN Women 8 Mart Kadınlar Günü filmi ile eşitlik mesajı veriyor

Birleşmiş Milletler Kadın Birimi, iş hayatında, yönetimde, bilimde toplumsal cinsiyet eşitliğine odaklandığı film 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde gösterime girdi. Dijital mecralarda ve UN Women Turkey Facebook hesabında gösterilmeye başlanacak olan film, “Okuma, Çalışma, Konuşma, Yönetme, Yükselme Varsa, Eşitlik Var, Gelecek Var” mesajı veriyor.

Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women), 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel olarak, iş hayatında, akademide, bilimde ve siyasette toplumsal cinsiyet eşitliğine odaklandığı bir kampanyaya imza attı. “Okuma, Çalışma, Konuşma, Yönetme, Yükselme Varsa, Eşitlik Var, Gelecek Var” mesajlarının verildiği kampanya kapsamında kısa bir film hazırlandı. Kısa film; dijital mecralarda ve UN Women Turkey Facebook hesabında 8 Mart’tan itibaren gösterilmeye başlandı.

JWT tarafından hazırlanan film; iş yaşamında, eğitim, bilim ve yönetimde toplumsal cinsiyet eşitliğine odaklanıyor. Film, toplumsal cinsiyete dayalı kalıp yargıların kadınların ekonomi, eğitim gibi alanlara katılımı ve bu alanlarda temsiliyetine yaptığı olumsuz etkiye vurgu yapıyor.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kampanyası kapsamında ayrıca eş zamanlı olarak gazete, outdoor ve dijital mecralarda kadınların farklı iş kollarındaki durumlarına yönelik mesajlar ve istatistiki bilgilerin yer aldığı reklamlar gösterilecek.

Kampanyanın Künyesi:
Yönetici Kreatif Direktör: Sami Basut
Yönetici Ortak: Leslie Krespin
Müşteri Direktörü: Ece Özyurt
Kreatif Direktör: Ümit Taşlı
Metin Yazarı: Onur Kutluer
Art Direktör: Burak Tozkoparan
Strateji Direktörü: Berkant Avcı
Planlamacı: Batuhan Ins
Prodüksiyon Grup Direktörü: Ahmet Bayık
Prodüktör: Elif Mermer
Prodüksiyon Şirketi: 85/90
Medya Ajansı: MediaCom

İLGİLİ HABERLER