Kenan Doğulu yapay zeka ile işbirliğine gitti

PAYLAŞ

Söz ve müziği Kenan Doğulu’ya ait “İlk Adımı Sen At” ile müzik listelerini alt üst eden Cornetto, bu kez de şarkının düzenlemesini VEYasin’in yaptığı Funky Mix versiyonuyla gençleri aşka çağırıyor.

VEYasin tarafından hazırlanan İlk Adımı Sen At Funky Mix versiyonunda Türkiye’de ilk kez yapılan yapay zeka ürünü melodisinden bir bölüm de yer alacak.

Reklam kampanyasını her yaz yeni bir şarkıyla oluşturan Cornetto, söz ve müziği Kenan Doğulu’ya ait “İlk Adımı Sen At” şarkısıyla büyük beğeni toplamaya devam ediyor. Kenan Doğulu, şimdi de yayınlandığı günden itibaren müzik listelerinde üst sıralardaki yerini koruyan “İlk Adımı Sen At” şarkısının VEYasin Funky Mix’ini dinleyicisiyle buluşturuyor. Bu versiyon içinde bir sürprizi de barındırıyor. Türkiye’nin ilk yapay zeka ürünü melodisinin bir bölümü, bu özel çalışmada yer alıyor.

Hazırlıkları 14 Şubat Sevgililer Günü’nde başlayan projede Cornetto, gençlere sevdikleri ve sevgililerine açıldıkları şarkıları #yılınguzelligi hashtag’i ile Twitter üzerinden sorarak biriktirdi. Gençlerin istek parçalarından aldığı ilhamla karışık bir seçim yaparak şarkıları Google’ın yapay zeka programına yükleyen Cornetto, Türkiye’nin ilk yapay zeka tabanlı melodisini hayata geçirdi. Kenan Doğulu da VEYasin ile hazırladığı “İlk Adımı Sen At” Funky Mix versiyonunda, müziğin bir bölümünü yapay zekadan esinlenerek oluşturdu.