Zihinsel engelli sporcuların hareketleri sanat eserine dönüştürüldü

Kolombiyalı Özel Olimpiyat Milli Takımı için McCann Colombia tarafından özel bir kampanya hazırlandı. 2019’da Abu Dhabi’de gerçekleşecek Özel Yaz Olimpiyat Oyunları’na katılacak 52 Kolombiyalı sporcuya maddi destek olmak için hazırlanan kampanyada zihinsel engelli sporcuların hareketleri birer sanat eserine dönüştürüldü.

Özel Olimpiyatlar kar amacı gütmeyen uluslararası organizasyon olarak 175 ülkede 5 milyon zihinsel engelliyi sporla buluşturuyor. Sahip olduğu STK statüsünden dolayı her ulusal delege katılım için kendi finansmanını kendi sağlaması gerekiyor. Bu doğrultuda Kolombiyalı sporculara finansman sağlamak için McCann Colombia yeni bir kampanya hazırladı.

“Road to Frame” adlı kampanya sporcuların antrenmanları sırasındaki hareketlerini motion capture teknolojisi sayesinde üç boyutlu bir sanat gösterisine çevirdi. Zihinsel engelli sporcuların hareketleri ülkenin en ünlü sanat fuarı La Feri del Millón’da satışa çıkarıldı.

Açık artırma sonucunda 30 bin dolar finansman sağlanan kampanya ile 2019’da Abu Dhabi’de yarışacak Kolombiyalı sporculara destek olundu.

 

Credits:

Reklam ajansı: McCann Colombia
Reklamveren: Special Olympics Colombia
Reklam adı: Road to Frame
Kreatif direktör: Samuel Estrada and Alejandro Bermúdez.
Metin yazarı: Anderson Quiroga
Sanat yönetmeni: Juan Afanador and Andrea Avendaño.
Planlama: Alejandro Bermúdez.
Yönetmen: Santi Diaz Vence

İLGİLİ HABERLER