Yellow Pages partneri Duda ile kobilerin internet sitesi sahibi olmasını sağlayacak

Veri tabanında 840 binden fazla firma datası bulunduran Türkiye’nin en büyük online firma rehberi Yellow Pages, yıllardır Türkiye’de coğrafi konumlaması doğru yapılmamış, yani enlem-boylamı doğru saptanmamış KOBİ bırakmamak hedefiyle çalışıyor. KOBİ’lerin Google, Apple, Bing, Yelp gibi dijital haritalarda doğru yerde olmasını sağlıyor. Tüm bu deneyimi ile KOBİ’lerin “Benim de işimi, hizmetimi anlatan düzgün bir web sitem olsun” ihtiyacına kulak veren Yellow Pages dijital pazarlama uzmanlığının bir parçası olarak web sitesi çalışmalarına hız kazandırdı.

Silikon Vadisi’nin önde gelen oyuncularından Duda, Türkiye pazarı için lokalize ettiği alt yapısı ile Türkiye’ye güvendiğini gösterdi

Bu kapsamda yeni bir işbirliğine imza atan Yellow Pages, Kuzey Amerika ve Avrupa’da KOBİ’lere özel websitesi çözümleri sunan Duda ile anlaştı. Palo Alto-Silikon Vadisi’nde konumlanan Duda, 2010 yılında bütçesi sınırlı ve teknoloji konusunda geniş ekiplere ve imkanlara sahip olmayan küçük ve orta ölçekli firmalara hizmet vermek üzere kuruldu. Bugün AT&T, Yahoo, Google, Homestead, OpenTable ve Dreamhost gibi büyük oyuncuların işortağı olan Duda, halen 5 milyonun üzerinde siteyi barındırıyor.

Türkiye pazarına büyük ilgi gösteren ve inanan Duda, işbirliği kapsamında altyapısını da Türkiye pazarının özelliklerine göre lokalize etti. Yellow Pages bu işbirliği kapsamında, Duda’nın deneyimi, teknolojik üstünlüğü ve uygun fiyatları ile KOBİ’lere çok önemli avantajlar sağlayan bir hizmet sunacak.

İşbirliği kapsamında Yellow Pages bünyesinde kurulan, proje yöneticileri, tasarımcılar ve yazılımcılardan oluşan özel ekip de web sitesi hizmeti alan KOBİ’lere dijital pazarlama danışmanlığı yapacak ve web sitelerini yönetecek.

İLGİLİ HABERLER